Co zrobić gdy pies ugryzie dziecko

Co zrobic gdy pies ugryzie dziecko

Oprócz leczenia ugryzienia, co zrobić, gdy pies ugryzie dziecko, zależy od ciężkości obrażeń. Jeśli ugryzienie jest poważne, dziecko może potrzebować szczepienia przeciwko wściekliźnie. Według CDC, prawie dwie trzecie urazów spowodowanych przez zwierzęta u dzieci w wieku 4 lat i młodszych ma miejsce w okolicy głowy i szyi. Sam bezpośredni ucisk może nie zatrzymać krwawienia po dziesięciu minutach. Po tym czasie dziecko powinno szukać pomocy lekarskiej.

Z przyjemnością przedstawiamy artykuł, który powstał przy współpracy z fundacja-sharpei.pl

Agresja psów

W niedawnym badaniu przeanalizowano dane od właścicieli psów dotyczące przypadków agresji psów w obecności dziecka. Najczęstsze scenariusze dotyczyły ochrony zasobów lub terytorium oraz interakcji między psem a dzieckiem. Najbardziej narażone na pogryzienie były dzieci poniżej szóstego roku życia, ale pies, który był zaznajomiony z dzieckiem, również stanowił potencjalny cel. Ponadto, psy ze znanymi schorzeniami lub pogryzione przez psa w przeszłości były bardziej narażone na ugryzienie.

Powszechne czynniki wywołujące ugryzienia

Jedno z badań wykazało, że ugryzienia przez psy stanowią około 1% wszystkich wizyt w amerykańskiej izbie przyjęć. Badanie to zostało jednak przedstawione jako wstępne, a jego wyniki zostały poddane analizie przez zewnętrznych ekspertów. Dlatego też istnieje potrzeba zrozumienia psychologicznego wpływu pogryzień przez psy. Niemniej jednak, badanie to dostarcza pewnych przydatnych informacji na temat czynników wywołujących ugryzienia. Poniżej wymieniono kilka najczęstszych przyczyn pogryzień niemowląt przez psy.

Odnalezienie psa

Jeśli masz małe dziecko, a Twój pies często je gryzie, powinieneś rozważyć odnalezienie psa. Jest to nieodpowiedzialny sposób traktowania dziecka. Pies musi kochać dzieci, zanim stanie się dobrym zwierzakiem. Jeśli pies nie kocha dzieci, powinien zostać oddany do nowego domu lub do krewnego. Jeżeli nie masz możliwości znalezienia nowego domu dla psa, możesz skorzystać z kilku opcji, aby zapobiec kolejnym incydentom.

Przeczytaj:  Co zrobić gdy kot nie je

Leczenie obrażeń spowodowanych pogryzieniem przez psa

Obrażenia spowodowane pogryzieniem dziecka przez psa mogą być bardzo różne. Małe dzieci są narażone na poważne urazy czaszkowo-twarzowe. Są one bardziej skłonne do raczkowania, eksploracji i zabawy na podłodze. W zależności od rodzaju urazu i zaleceń chirurga, rany te mogą wymagać założenia szwów, przeszczepu lub zastosowania miejscowych płatów. Lekarz może również przepisać antybiotyki.

Identyfikacja właściciela psa

Najpierw należy zidentyfikować właściciela psa. Możesz uzyskać od niego zaświadczenie o szczepieniu przeciwko wściekliźnie, jeśli pies był szczepiony. Pomocne będzie zidentyfikowanie psa na miejscu ataku, co może uchronić Cię przed wydatkami i bólem związanym z wielokrotnymi zastrzykami. Powinieneś również przekazać służbom kontroli zwierząt imię psa i szczegóły ataku, aby mogły one go zatrzymać i złożyć raport.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Co zrobić gdy pies gryzie po rekach

Co zrobić gdy pies gryzie po rekach

Next Post
Co zrobić gdy pies szybko oddycha

Co zrobić gdy pies szybko oddycha

Related Posts