Co zrobić gdy pies się przegrzeje

Co zrobić gdy pies się przegrzeje

Jeśli Twój pies przegrzewa się latem, oto kilka wskazówek: Upewnij się, że pies regularnie korzysta z przerw w cieniu. Staraj się unikać ćwiczeń w najgorętszych porach dnia. Jeśli zauważysz nadmierne ślinienie się psa, może to oznaczać, że jest on odwodniony. Sprawdź, czy nie ma oznak odwodnienia i sprawdź sierść psa. Jeśli zauważysz którykolwiek z tych objawów, natychmiast zasięgnij porady lekarza.

Prezentowana treść powstała dzięki współpracy z

Kostki lodu

Niektórzy twierdzą, że podanie psu kostki lodu, gdy się przegrzeje, jest dobrym sposobem na ochłodzenie go. Nie jest to do końca prawda. Choć niektórzy ludzie na siłę podają swoim psom lód, bezpiecznie jest stosować kostki lodu z umiarem. Należy pamiętać, że większe kawałki lodu mogą uszkodzić zęby psa, dlatego należy uważać, aby nie podawać mu dużych kawałków. Małe kawałki można nieco pokruszyć, aby były smaczne dla psa.

Ćwicz w chłodniejszych porach dnia

Choć intensywny letni upał może nas zapędzić na plażę lub nad jezioro, nasze zwierzęta również cierpią z powodu udaru cieplnego. Dobra wiadomość jest taka, że istnieją proste rozwiązania, które możesz wprowadzić dla swojego psa, aby zapobiec przegrzaniu. Po pierwsze, ćwicz w chłodniejszych porach dnia. Staraj się również unikać rygorystycznych ćwiczeń na świeżym powietrzu w najgorętszej porze dnia, takich jak bieganie wczesnym rankiem lub późnym popołudniem. Po drugie, unikaj ćwiczeń przy wysokiej wilgotności powietrza, ponieważ zwiększa ona indeks cieplny.

Sprawdzanie oznak odwodnienia

Elastyczność skóry psa jest dobrym wskaźnikiem jego nawodnienia. Jeśli po naciśnięciu palcem skóra nie wraca na swoje miejsce, oznacza to, że jest odwodniona. Również stan dziąseł psa może wskazywać na to, czy jest on odwodniony. Czas ponownego napełniania się kapilar jest doskonałym testem pozwalającym określić stopień odwodnienia, ponieważ im dłużej trwa powrót koloru, tym poważniejsze jest odwodnienie.

Przeczytaj:  Co zrobić gdy kot ma łupież

Szczotkowanie sierści psa

Oprócz uniknięcia ryzyka przegrzania, regularne szczotkowanie sierści pomaga zapobiegać matowieniu i poprawia cyrkulację powietrza. Na przykład psy o podwójnym umaszczeniu zrzucają podszerstek w lecie, co sprawia, że skóra psa jest chłodniejsza. Regularne szczotkowanie pomaga zapobiegać tworzeniu się mat i zapewnia dobrą cyrkulację powietrza na całej sierści. Regularne szczotkowanie pomoże zapobiegać problemom skórnym, takim jak gorące plamy i swędzenie.

Dbanie o poziom nawodnienia psa

Dbanie o poziom wody w organizmie psa jest szczególnie ważne, gdy pies staje się odwodniony. Na szczęście, jeśli uda Ci się wcześnie zauważyć objawy, Twój pupil najprawdopodobniej poczuje się lepiej. Nawet u lekko odwodnionych psów zaczną występować objawy. Jeśli jednak zauważysz, że Twój pies stracił kolor na dziąsłach, powinieneś natychmiast zabrać go do weterynarza.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Co zrobić gdy pies gubi dużo sierści

Co zrobić gdy pies gubi dużo sierści

Next Post
Co zrobic gdy pies robi rzadkie kupy

Co zrobic gdy pies robi rzadkie kupy

Related Posts