Co zrobić gdy pies gwałci nogę

Co zrobić gdy pies gwałci nogę

Jeśli masz psa, który gwałci nogę, powinieneś zrobić kilka rzeczy, aby temu zapobiec. Należą do nich: blokowanie ciała, przerwy w grze i uczenie psa, że nie wolno gwałcić. Powinieneś również umyć nogę, aby nie trzeba było jej czyścić. Powinieneś także usunąć wszelkie zanieczyszczenia, które mogą znajdować się w ranie. Czytaj dalej, aby uzyskać więcej wskazówek i porad.

Prezentowany tekst jest efektem naszych działań w partnerstwie z magazynzwierzaka.pl

Blokowanie ciała

W większości przypadków, szczególnie u młodszych psów, zachowanie polegające na wspinaniu się można powstrzymać poprzez blokowanie ciała w momencie gwałtu. Jeżeli jednak zachowanie to powtórzy się niespodziewanie, szybka interwencja powinna zapobiec jego ponownemu wystąpieniu. Powinieneś również unikać zakłócania właściwej zabawy psa, nie blokując mu możliwości dotykania Ciebie lub innych domowników. Przerwa w zabawie powinna być udzielana tylko raz, a nie kilka razy.

Przestrogi

Aby zapobiec gwałtom psa na Twojej nodze, doskonałym rozwiązaniem są przerwy w zabawie. Przerwa powinna być stosowana, gdy tylko zauważysz, że pies zaczyna gwałcić Twoją nogę. W tym czasie powinieneś jednocześnie powstrzymywać psa. Możesz też spróbować wyrwać psu przedmiot z ręki i przekierować go w bezpieczne miejsce.

Nauczanie psa, żeby nie gwałcił

Jeśli pies próbuje gwałcić Twoją nogę, naucz go, żeby tego nie robił. Możesz spróbować spryskać go wodą lub powiedzieć mu „nie”. Możesz też spróbować innych technik. Niezależnie od wielkości psa, w gwałceniu nogi nie chodzi o seks, ale raczej o władzę. Jedynym sposobem na powstrzymanie tego zachowania jest powstrzymanie go, zanim się zacznie.

 

Przeczytaj:  Anaplazmoza u psa - leczenie
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Co zrobic gdy pies ciagnie

Co zrobic gdy pies ciagnie

Next Post
Co zrobić gdy pies ucieka z podwórka

Co zrobić gdy pies ucieka z podwórka

Related Posts