Co zrobic gdy pies nie ma apetytu

Co zrobic gdy pies nie ma apetytu

Jeśli zauważyłeś, że Twój pies nie ma apetytu, możesz się zastanawiać, co robić. Może to być spowodowane wieloma rzeczami, od stresu po zmiany w rutynie. Zanim odwiedzisz weterynarza, zadaj sobie następujące pytania: Co się zmieniło? Czy pies odmawia jedzenia? Jakich innych psów wydaje się unikać? Czy pies wydaje się być przestraszony lub niespokojny? Czy inne psy w domu wykazują jakiekolwiek oznaki choroby lub stresu?

Stres

Jedną z najczęstszych przyczyn braku apetytu u psa jest stres. Jeśli Twój pies staje się coraz bardziej wycofany i chowa się, kiedy Cię odwiedza, sytuacja może być spowodowana wieloma różnymi czynnikami. Niedawna przeprowadzka, nieobecność członka rodziny lub zwierzęcia domowego oraz niedawna zmiana sposobu karmienia mogą przyczynić się do powstania tego problemu. Aby znaleźć przyczynę problemu, omów go ze swoim lekarzem weterynarii i zapytaj o leki.

Zmiany w rutynie

Jeśli Twój pies nie ma apetytu, istnieje kilka możliwych przyczyn. Spadek apetytu może wskazywać na poważną chorobę lub uraz, taki jak choroba nerek, niewydolność wątroby lub cukrzyca. Zmiany w otoczeniu psa również mogą powodować spadek apetytu, podobnie jak pojawienie się nowego zwierzęcia. Brak apetytu może być również objawem infekcji, takiej jak pyometra. Zmiany w rutynie nie powinny być gwałtowne. Lekarz weterynarii może wykonać badania diagnostyczne i pomóc w ustaleniu przyczyny braku apetytu u psa. Badanie krwi jest zwykle pierwszym krokiem.

Lęk

Główną przyczyną utraty apetytu przez psa może być wiele przyczyn, w tym zepsute jedzenie, choroby płuc i serca oraz lęk separacyjny. Pies może odczuwać niepokój, kiedy jest sam lub porzucony, może też doświadczać nowej sytuacji, w której nie jest obeznany. Nagła zmiana pogody lub klimatu może również spowodować utratę apetytu przez psa. To samo dotyczy dużych hałasów, takich jak pojawienie się nowego członka rodziny.

Przeczytaj:  Co zrobić gdy kot ma łupież

Urazy pleców i szyi

Istnieje kilka różnych przyczyn bólu pleców i szyi u psów. Nasilenie bólu zależy od przyczyny i stopnia zaawansowania problemu. W niektórych przypadkach leczenie polega po prostu na podawaniu leków przeciwzapalnych lub odpoczynku w klatce. W innych przypadkach konieczna może być korekcja chirurgiczna. Jeśli szyja nie jest wystarczająco stabilna, aby utrzymać ciężar, leczenie obejmuje fizykoterapię i/lub operację. Ból pleców i szyi u psów może być również spowodowany przez guzy i ucisk rdzenia kręgowego, co wymaga przeprowadzenia zabiegu chirurgicznego. Rokowanie w każdym przypadku jest bardzo zróżnicowane, ale ogólnie rzecz biorąc, wynik zależy od poziomu bólu i ciężkości urazu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Co zrobic gdy pies ma rozwolnienie

Co zrobic gdy pies ma rozwolnienie

Next Post
Co zrobic gdy pies wyje sam w domu

Co zrobic gdy pies wyje sam w domu

Related Posts