Co zrobic gdy pies wyje sam w domu

Co zrobic gdy pies wyje sam w domu

Jest wiele rzeczy, których nie powinieneś robić, gdy pies wyje sam w domu. Po pierwsze, nigdy nie karz psa za wycie, gryzienie lub wypróżnianie się w domu. Te czynności mogą sprawić, że pies poczuje się lepiej, a nawet nagrodzić go większym zachowaniem. Oto kilka innych rzeczy, które powinieneś zrobić, aby powstrzymać psa przed wyciem i sprawić, aby przestał wyć.

Ten artykuł to efekt naszej kreatywnej współpracy z

Unikaj karania psa za wycie

Poza tym, że wycie jest irytujące dla sąsiadów, może być oznaką depresji lub lęku separacyjnego. Aby uniknąć karania psa za wycie w domu, należy odwrócić jego uwagę zabawką, która zajmie go na jakiś czas. Wypróbuj zabawki zawierające jedzenie. Można je kupić w lokalnym sklepie zoologicznym. Z czasem możesz wydłużać czas, jaki pies potrzebuje, aby dostać smakołyk.

Podczas szkolenia psa w zakresie zachowania ciszy, gdy jest sam w domu, dobrze sprawdza się minutnik. Im dłużej uda Ci się go uspokajać, tym bardziej będzie nagradzany po powrocie właściciela. To błędne koło, ponieważ pies będzie myślał, że wygrał, kiedy znów zobaczy swoją rodzinę. Aby przerwać to błędne koło, zacznij od małego celu i wydłużaj czas, przez jaki pies pozostaje w ciszy, zanim go ukarzesz.

Unikaj karania psa za gryzienie

Zamiast karać psa za gryzienie, kiedy wyje sam w domu, postaraj się zrozumieć przyczynę tego zachowania. Większość psów, które żują przedmioty, jest zdenerwowana, ale robią to, ponieważ badają swój świat. W takiej sytuacji karanie psa może tylko pogorszyć sprawę. Zamiast tego postaraj się zrozumieć, dlaczego pies próbuje uczynić Twój dom lepszym miejscem.

Przeczytaj:  Co zrobic gdy pies jest nadpobudliwy

Jeśli nie możesz zostawić psa w spokoju, spróbuj odwrócić jego uwagę specjalną zabawką do żucia. Zabawka do żucia, która ma Twój zapach, jest dla psa bardziej atrakcyjna niż jedzenie, więc zostaw ją psu przed wyjściem. Pomoże mu to poczuć się komfortowo podczas Twojej nieobecności. Zapewniając psu zabawkę do żucia jako nagrodę, zniechęcasz go do gryzienia mebli lub dywanu.

Unikaj karania psa za oddawanie moczu lub kału w domu

Najczęstszym błędem popełnianym przez właścicieli zwierząt podczas szkolenia psów jest karanie ich za oddawanie moczu lub kału w domu. Karanie nigdy nie rozwiąże problemu i zwykle pogarsza sytuację. Zamiast tego stosuj metody pozytywne, aby nauczyć psa unikania takich zachowań. Zanim spróbujesz przyuczyć psa do korzystania z toalety w domu, upewnij się, że wykluczyłeś jakiekolwiek schorzenia.

Jeśli masz szczeniaka, jest bardzo prawdopodobne, że pies zacznie oddawać kał lub mocz w domu, jeśli nie ma Cię w domu. Najlepiej jest nagrodzić psa za dobre posprzątanie bałaganu. Poza tym psy mają wyostrzony zmysł węchu i często potrafią zorientować się, gdzie jest granica. Karanie szczeniaka tylko pogorszy sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Co zrobic gdy pies nie ma apetytu

Co zrobic gdy pies nie ma apetytu

Next Post
Co zrobic gdy pies jest agresywny do innych psow

Co zrobic gdy pies jest agresywny do innych psów

Related Posts