Co zrobić gdy kot nie może się załatwić

Co zrobić gdy kot nie może się załatwić

Jeśli znalazłeś się w takiej samej sytuacji jak Twój kot, wiesz, co robić: zadzwoń do lekarza weterynarii! Twój kot może cierpieć z powodu zablokowania układu moczowego. Im dłużej czekasz, aż kot się wysika, tym większe szkody może wyrządzić w nerkach. Plamy krwi na dywanach, meblach lub ubraniach mogą być znakiem ostrzegawczym. Przed zmianą diety kota skonsultuj się z lekarzem weterynarii.

Z dumą prezentujemy treść stworzoną na zamówienie portalu

Zablokowanie układu moczowego jest stanem nagłym zagrażającym życiu

Zablokowanie układu moczowego u kota może wydawać się błahym problemem, ale jest to stan nagły potencjalnie zagrażający życiu. Bez względu na przyczynę, ważne jest, aby natychmiast zabrać kota do lekarza weterynarii. Ten zagrażający życiu stan może być przerażający zarówno dla Ciebie, jak i dla Twojego kota, ale leczenie może przynieść natychmiastową ulgę. Jeśli Twój kot nagle przestał korzystać z kuwety, powinien natychmiast zgłosić się do lekarza weterynarii.

Konsultacja z lekarzem weterynarii przed zmianą diety kota

Przed zmianą diety kota, który nie może siusiać, należy skontaktować się z rodzinnym lekarzem weterynarii. Istnieje wiele diet dla kotów, a lekarz weterynarii może polecić taką, która będzie odpowiednia dla potrzeb Twojego kota. Jeśli Twój kot jest bardzo wybredny w kwestii swojej diety, powinieneś stopniowo wprowadzać nową, mieszając przez dwa do czterech dni jedną czwartą nowej diety z trzema czwartymi starej. Możesz również mieszać pół na pół przez trzy do pięciu dni.

Delikatne drapanie pomaga

Możesz się zastanawiać, czy delikatne drapanie pomaga, gdy Twój kot nie może zrobić siusiu. Cóż, nie jesteś jedynym, który ma takie wrażenie – wielu lekarzy weterynarii stosuje tę technikę z różnych powodów. W najbardziej ekstremalnych przypadkach może ona zapobiec ucieczce kota i zranieniu człowieka. Poniżej wymieniono kilka sposobów, w jakie delikatne drapanie może pomóc.

Przeczytaj:  Co zrobic gdy pies jest agresywny do innych psów

Zaburzenia równowagi mineralnej

Co robić, jeśli Twój kot nie chce siusiu? Możesz podejrzewać zaburzenie równowagi elektrolitowej. Elektrolity to rozpuszczone minerały, które są niezbędne dla organizmu. Mocz Twojego kota zawiera mikroskopijne kryształki sodu i potasu. Kryształki te, gromadząc się, mogą tworzyć nieprzyjemne kamienie. Twój kot może mieć trudności z siusianiem i może to być problem leżący u podstaw choroby, np. choroby nerek. Twój lekarz weterynarii może pomóc w ustaleniu przyczyny tego nietypowego zachowania.

Nieprawidłowości w poziomie pH

Niższy poziom pH w moczu Twojego kota może wskazywać na chorobę podstawową. Inne przyczyny mogą obejmować infekcję bakteryjną, nadczynność tarczycy lub cukrzycę. Znaczenie może mieć również woda pitna i dieta Twojego kota. Lekarz weterynarii może pomóc Twojemu kotu w ustaleniu przyczyny niemożności oddania moczu. Oto niektóre z najczęstszych przyczyn niskiego pH moczu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Co zrobić gdy ugryzie cie kot

Co zrobić gdy ugryzie cie kot

Next Post
Co zrobić gdy kot nie śpi w nocy

Co zrobić gdy kot nie śpi w nocy

Related Posts