Co zrobic gdy pies ma rozwolnienie

Co zrobic gdy pies ma rozwolnienie

Na szczęście objawy biegunki u psa często mają charakter samoograniczający się. Oznacza to, że zazwyczaj można wyleczyć psa bez uciekania się do leków dostępnych na receptę lub bez recepty. Chociaż pies może otrzymać receptę na niektóre leki, nigdy nie należy podawać leków na biegunkę dostępnych bez recepty psom cierpiącym na tę powszechną chorobę. W takim przypadku można podjąć środki zapobiegawcze, takie jak unikanie podawania psu jakiegokolwiek pokarmu lub napojów podczas fazy biegunki.

Prezentowana treść powstała dzięki współpracy z lekarzweterynarii.waw.pl

Czerwone smugi w stolcu psa wskazują na krwawienie w dolnym odcinku przewodu pokarmowego

Powszechnym objawem krwawienia w dolnym odcinku przewodu pokarmowego u psów są krwawe stolce. Te krwawe stolce są określane jako hematochezia. Małe ilości krwi mogą nie stanowić poważnego problemu, natomiast duże ilości powinny skłonić do wizyty u lekarza weterynarii. Jeśli Twój pies regularnie oddaje krwawe stolce, jak najszybciej skonsultuj się z lekarzem weterynarii.

Leki przeciwbiegunkowe i probiotyki przyspieszają powrót do zdrowia po biegunce

Jeśli ostatnio zauważyłeś, że Twój pies ma objawy biegunki, możesz spróbować zastosować leki przeciwbiegunkowe lub probiotyki. Probiotyki są pomocne z wielu powodów, między innymi utrzymują równowagę bakterii jelitowych Twojego zwierzęcia i wspomagają trawienie. Jeśli nie jesteś pewien, czy probiotyki zadziałają w przypadku Twojego zwierzęcia, szukaj produktów o niskiej zawartości cukru.

Karmienie psa podczas biegunki

Podczas biegunki ważne jest podawanie psu mdłej diety o wysokiej zawartości włókna. Najlepiej, aby taka dieta była podawana psu przez dwa do trzech dni. Można dodawać warzywa, takie jak dynia lub słodki ziemniak, i zwiększać zawartość błonnika w diecie. Celem jest utrzymanie biegunki pod kontrolą przez jak najdłuższy czas. Należy jednak unikać podawania psu smakołyków, które mogą pogorszyć sytuację.

Przeczytaj:  Co zrobić gdy kot uciekł z domu

Środki ostrożności

Biegunka u psów jest często stanem samoograniczającym się, który można leczyć w domu, ale istnieją pewne środki ostrożności, których należy przestrzegać w przypadku nasilenia się dolegliwości. Chociaż biegunka jest powszechną dolegliwością, może być spowodowana różnymi czynnikami, takimi jak przekarmienie, kontakt z ludzkim jedzeniem i napojami, a nawet pasożytami. Biegunka jest stanem, którego nigdy nie należy ignorować, ale pamiętaj, aby w przypadku jej podejrzenia skonsultować się z lekarzem weterynarii.

Symptomy

Psy są podatne na biegunkę z różnych powodów. Przyczyny te obejmują spożycie pewnych substancji, takich jak surowy kurczak lub wołowina, lub spożycie nowej diety, która zawiera coś szkodliwego. Inne przyczyny to infekcje, pasożyty, stres i skażona żywność. Poniżej wymieniono niektóre z najczęstszych przyczyn biegunki u psów:

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Co zrobic gdy pies zjada wszystko na spacerze

Co zrobić gdy pies zjada wszystko na spacerze

Next Post
Co zrobic gdy pies nie ma apetytu

Co zrobic gdy pies nie ma apetytu

Related Posts