Co zrobic gdy pies ciagnie

Co zrobic gdy pies ciagnie

Jeśli pies ciągnie na smyczy, musisz stworzyć dystans między sobą a smyczą. Możesz użyć smakołyka lub kawałka jedzenia, aby przyciągnąć uwagę psa, o ile jest to w granicach rozsądku. Kiedy pies ciągnie, nagradzaj jego postępy. Luźna smycz spowoduje, że pies będzie się poruszał zygzakiem, tworząc zygzakowaty wzór.

Z radością przedstawiamy materiał, który powstał w sojuszu z

Stwórz dystans

Pierwszym krokiem do powstrzymania psa przed ciągnięciem jest stworzenie dystansu między sobą a innymi psami. Jeżeli Twój pies jest w martwym punkcie, nie jest w stanie osiągnąć rozproszenia. Stwórz dystans, angażując psa w czynność, która sprawia mu przyjemność, i często wzmacniaj to zachowanie. Jeżeli pies ponownie zacznie ciągnąć, zwiększ dystans między Tobą a innym psem i ponownie go naucz. Pomoże mu to zrozumieć, że tworzenie dystansu między Tobą a innymi psami jest dobre.

Chwalenie

Dobrym sposobem na przerwanie błędnego koła jest chwalenie psa, kiedy zwalnia lub łagodnieje. Pies nie ma motywacji do pozostania obok Ciebie, więc zamiast tego ciągnie do przodu. Kiedy pies zwalnia, daj mu smakołyk i natychmiast go pochwal. Zwolnij bardziej, a w końcu będziesz mógł poczekać trochę dłużej między kolejnymi nagrodami. Gdy już to osiągniesz, czas zabrać smycz.

Smakołyki

Możesz zniechęcić psa do ciągnięcia, nagradzając go, gdy się zatrzyma. Odsuń się i powiedz „smakołyki, gdy pies ciągnie!”. Jeśli pies ciągnie, odsuń się od miejsca rozproszenia, a następnie daj mu smakołyki. Pamiętaj, aby zawsze nagradzać psa za dobre zachowanie. Najważniejszym krokiem w tym procesie jest całkowite zaprzestanie odwracania uwagi, zanim pies zacznie ciągnąć. Nie rozpraszaj się podczas spaceru. Odłóż telefon komórkowy i poświęć swoją uwagę psu.

Przeczytaj:  Co zrobić gdy kot się leni

Zniechęcanie

Podczas szkolenia psa należy przede wszystkim pamiętać, aby nie karać go krzykiem, biciem lub nadmiernym szarpaniem. Takie zachowania mogą tylko zachęcić psa do dalszego ciągnięcia. Inną ważną zasadą jest nagradzanie tylko spokojnego zachowania i pozbawianie go nagród, kiedy pies się zachowuje. Na szczęście istnieje kilka skutecznych technik szkoleniowych, których możesz użyć, aby powstrzymać to zachowanie. Przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Utrzymywanie dystansu do innych psów

Kiedy Twój pies ciągnie, może być nadmiernie podekscytowany lub przestraszony. Aby poprawić sytuację, unikaj nadmiernej stymulacji psa, trzymając go w pewnej odległości od innych psów. Spróbuj nakarmić psa smakołykiem lub zaoferować mu zabawkę, aby utrzymać jego uwagę. Kiedy pies już się uspokoi, dawaj mu sygnały, takie jak siad, zostań lub przyjdź. W ten sposób pies nie będzie się czuł osaczony.

Nacisk na smycz jako przypomnienie o Twojej obecności

Twój pies musi nauczyć się odczuwać nacisk na smycz. Będzie szedł w Twoją stronę, gdy zrozumie ten nacisk. Jeśli nie uda Ci się nauczyć psa tego uczucia, będzie się zachowywał niewłaściwie. Dlatego ważne jest, aby używać nacisku na smycz jako przypomnienia o Twojej obecności za każdym razem, kiedy pies ciągnie. Aby pomóc psu nauczyć się tego uczucia, możesz użyć obroży zaciskowej lub płaskiej. Naciskaj smycz, a następnie puść ją, gdy pies poruszy się w wybranym przez Ciebie kierunku.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Co zrobic gdy pies robi rzadkie kupy

Co zrobic gdy pies robi rzadkie kupy

Next Post
Co zrobić gdy pies gwałci nogę

Co zrobić gdy pies gwałci nogę

Related Posts