Co zrobić gdy pies ucieka z podwórka

Co zrobić gdy pies ucieka z podwórka

Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, gdy pies postanowi uciec z podwórka. Jeśli masz zainstalowane ogrodzenie, najlepiej jest zapiąć psa na smycz, aby nie uciekł, ale powinieneś też rozważyć zainstalowanie ogrodzenia elektrycznego. Oprócz ogrodzenia możesz także przyuczyć psa do pozostawania na podwórku, wyprowadzając go na spacery na smyczy, a gdy już to opanuje, możesz przejść do sytuacji bez smyczy.

Niniejszy artykuł powstał dzięki wsparciu serwisu klubpudla.pl

Sztuczki, jak zatrzymać psa na podwórku

Dobrze ogrodzone podwórko zapewnia psu bezpieczne środowisko do ćwiczeń. Istnieje wiele niebezpieczeństw, z którymi pies może się zetknąć podczas swobodnej wędrówki. Jednym z najczęstszych z nich jest potrącenie przez samochód. Chociaż wiele psów ma szczęście przeżyć potrącenie przez samochód, zwykle doznają one poważnych, a czasem trwałych obrażeń. Pozostawianie wartościowych smakołyków na zewnątrz podwórka zachęci psa do pozostania na miejscu.

Pozostawiając psa na podwórku, należy go ściśle nadzorować. Pies, który włóczy się po swoim terytorium, może przestraszyć się niebezpieczeństw i bać się wychodzić na podwórko. Może nawet zostać zaatakowany przez dzikie zwierzę. W takim przypadku należy natychmiast zabrać go do schroniska. Jeśli jednak pies nie jest przyuczony do pozostawania w domu, możesz go zatrzymać na podwórku, stosując sztuczki wymienione powyżej.

Sposoby zapobiegania ucieczkom psa z podwórka

Płot z ogniwami łańcucha to oczywisty sposób na uniemożliwienie psu ucieczki. Ale jakie są inne sposoby zapobiegania ucieczce psa z podwórka? Można również zainstalować plastikowe listwy zapewniające prywatność lub miękką siatkę ogrodzeniową. Innym sposobem na zwiększenie bezpieczeństwa ogrodzenia jest zastosowanie roślinności w celu zablokowania rozpraszających widoków. Psy z nienaruszoną macicą częściej się błąkają, ale psy wykastrowane lub kastrowane nie doświadczają tego problemu.

W przypadku psów, które uciekają, zapewnienie im pożywienia i wody może pomóc w utrzymaniu ich zadowolenia. Jeśli nie masz na podwórku miejsca do ćwiczeń, zadbaj o to, aby pies miał wystarczająco dużo czasu na zabawę. Miękka klatka dla psa to kolejny dobry wybór, który sprawi, że pies poczuje się jak w domu. Kiedy się bawisz, pies chętniej pozostanie na swoim miejscu. Jeśli ucieknie, możesz mu również dać zabawkę, która rozrzuca jedzenie i smakołyki.

Przeczytaj:  Co zrobić gdy pies się przegrzeje

Sposoby na złapanie psa, który ucieka z podwórka

Istnieje wiele sposobów na złapanie psa, który ucieka, ale należy pamiętać, że karanie nie wyeliminuje całkowicie chęci ucieczki psa. Chociaż karanie psa za ucieczkę może być kuszące, nie pomoże to w zwalczaniu strachu zwierzęcia przed gonitwą lub zranieniem przez inne zwierzęta. Zamiast tego powinieneś rozważyć zastosowanie obroży śledzącej GPS w celu odnalezienia psa. Urządzenia te wykorzystują technologię GPS do przekazywania dokładnej lokalizacji psa w czasie rzeczywistym. Większość obroży GPS współpracuje z aplikacją na smartfona, która umożliwia śledzenie lokalizacji psa.

Pies może uciekać z podwórka z powodu nudy lub samotności. Często psy nudzą się, kiedy są pozostawione same na dłuższy czas. Aby rozwiązać ten problem, nie zostawiaj psa bez opieki przez dłuższy czas. Zapewnij mu dużo zabawek i zabieraj go na długie spacery lub do parku dla psów. Ważne jest, aby pamiętać, że pies jest częścią Twojej rodziny i należy mu zapewnić jak najwięcej stymulacji umysłowej.

Sposoby dyscyplinowania psa po złapaniu

Możesz się zastanawiać: „Co mogę zrobić, aby zdyscyplinować psa po tym, jak uciekł z podwórka?”. Nie chcesz go karać za popełnienie błędu, ale są sposoby na zdyscyplinowanie psa po tym, jak uciekł z podwórka. Zwykłe rozsypanie puszki z karmą dla psów na ziemi sprawi, że pies skojarzy zapach puszki z Tobą, więc nie będzie chciał tego zrobić ponownie.

Prostą metodą dyscyplinowania psa po tym, jak przyłapiesz go na ucieczce, jest stosowanie pozytywnego wzmocnienia. Polega ono na nagradzaniu dobrego zachowania, np. siadania lub kładzenia się. Pies będzie kojarzył pozytywne wzmocnienie z przysmakami i uczuciem. Gdy nauczy się, że jego działania skutkują nagrodami, przestanie wykonywać te zachowania. Jeśli jednak nie jesteś pewien, co zrobić, spróbuj przekierować jego zachowanie. Celem jest zmiana zachowania tak, abyś Ty i Twój pies nie musieli karać w ten sam sposób.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Co zrobić gdy pies gwałci nogę

Co zrobić gdy pies gwałci nogę

Next Post
Co zrobic gdy pies smierdzi

Co zrobić gdy pies śmierdzi

Related Posts