Co zrobić gdy kot chce wychodzić na dwór

Co zrobić gdy kot chce wychodzić na dwór

Jeśli zauważyłeś, że Twój kot chce wyjść na dwór, powinieneś zrobić kilka rzeczy, aby zapewnić mu bezpieczeństwo. Po pierwsze, wysterylizuj kota. Po drugie, zapewnij kotu kompleksową opiekę i monitoruj każdy jego ruch. Po trzecie, upewnij się, że kot dobrze czuje się na zewnątrz. I oczywiście nie próbuj zmuszać kota do przebywania w domu! Jeśli nie jest to konieczne, nie zmuszaj kota do wychodzenia na zewnątrz!

Zapraszamy do lektury artykułu, który jest wynikiem naszej wspólnej inicjatywy z klubteriera.pl

Kastracja

Istnieje kilka powodów, dla których warto rozważyć kastrację lub kastrację kota, który chce wychodzić na zewnątrz. Kastracja ograniczy niepożądane zachowania, takie jak walka, włóczęgostwo i miauczenie, a także zmniejszy ryzyko zajścia kotki w ciążę. Ponadto wykastrowane samce są mniej skłonne do bójek, krzyków i ucieczek. Kastrowane samce nie mają już popędu płciowego, ale nadal będą rozpylać mocz, aby zaznaczyć swoje terytorium. Chociaż u kotów po kastracji może wystąpić kryzys tożsamości, zdarza się to rzadko.

Poddanie kota kompleksowej opiece

Przed wypuszczeniem kota na zewnątrz powinieneś znać związane z tym ryzyko. Jeśli pozwolisz kotu włóczyć się po okolicy, może on wdawać się w bójki z innymi kotami i psami. Może to prowadzić nie tylko do poważnych obrażeń, ale także do rozprzestrzeniania się różnych chorób. Ponadto niekastrowane kotki mogą zaprzyjaźnić się z kocurami, co prowadzi do rozwoju kociąt. Jeśli regularnie wypuszczasz swojego kota na zewnątrz, musisz znać związane z tym ryzyko.

Monitorowanie każdego ruchu kota

Jeśli Twój kot zdecydował się wyjść na zewnątrz, musisz monitorować każdy jego ruch. Można to zrobić za pomocą kamery dla kota. Możesz użyć kamery Logi Circle, która jest zarówno bezprzewodowa, jak i podłączana do prądu. Kamera przechowuje w chmurze dane o aktywności z 24 godzin i może nagrywać filmy w jakości HD. Możesz użyć aplikacji Logi Circle na telefon, aby oglądać nagrania na żywo.

Przeczytaj:  Atopowe zapalenie skóry u psa - leczenie

Utrzymanie kota w domu

Utrzymanie kota domowego w domu, gdy chce wyjść na zewnątrz, może być trudnym zadaniem, zwłaszcza jeśli masz kotkę lub wykastrowanego kocura. Wejścia i wyjścia do domu są dla kota bardzo kuszące, dlatego należy zablokować wszystkie możliwe drogi ucieczki i zamknąć drzwi na klucz. Odwracanie uwagi kota poprzez wykonywanie różnych czynności i zabawę z nim może odwrócić jego uwagę od potrzeby wyjścia na zewnątrz. Poza tym musisz zrozumieć, że koty są jednymi z najczystszych zwierząt domowych, jakie możesz mieć.

Socjalizacja kota z innymi zwierzętami

Kiedy Twój kot chce wyjść na zewnątrz, możesz zauważyć, że stał się bardziej agresywny, może nawet ganiać lub obmacywać inne zwierzęta. Jest to znak, że potrzebuje on socjalizacji z innymi zwierzętami. Aby pomóc kotu w przyzwyczajeniu się do innych zwierząt, zapoznawaj go z różnymi zabawkami i innymi przedmiotami. Im więcej zabawnych i interesujących rzeczy dasz kotu, tym chętniej będzie wchodził z Tobą w interakcje.

Nauczanie kota, aby przychodził na zawołanie

Powinieneś nauczyć kota, aby przychodził na zawołanie za każdym razem, gdy chce wyjść na zewnątrz. Młode koty szybko się tego uczą, ale starsze również można nauczyć przychodzenia na zawołanie. Aby proces ten był mniej stresujący, sesje szkoleniowe powinny być krótkie i zabawne, a kiedy kot zrobi to, co chcesz, pamiętaj o nagradzaniu go. Pomocnym narzędziem może być również kliker lub gwizdek. Stosowanie metody pozytywnego wzmocnienia pomoże kotu skojarzyć polecenie z pozytywną sytuacją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Co zrobić gdy kot załatwia się poza kuweta

Co zrobić gdy kot załatwia się poza kuweta

Next Post
Co zrobić gdy pies gryzie po rekach

Co zrobić gdy pies gryzie po rekach

Related Posts