Co zrobić gdy kot ma padaczkę

Co zrobić gdy kot ma padaczkę

Jeśli obawiasz się, że Twój kot ma napady padaczki, w tym artykule znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą Ci lepiej zrozumieć ten stan. Omówione zostaną obserwacje i możliwości leczenia, a także wskazówki dotyczące trzymania kota w domu. Więcej informacji na temat tego stanu można również znaleźć w Internecie. Najpierw jednak musisz wiedzieć, czego powinieneś szukać i co robić w międzyczasie. Jeśli podejrzewasz, że Twój kot ma napady, jak najszybciej skonsultuj się z lekarzem weterynarii.

Z dumą prezentujemy treść, która powstała w kooperacji z

Leczenie

Istnieje kilka rodzajów leczenia padaczki u kotów, w tym leki, zmiany w diecie i suplementy diety. W przypadku kotów, u których pojedynczy napad trwa dłużej niż pięć minut, lek przeciwdrgawkowy może ograniczyć liczbę napadów i zmniejszyć nasilenie choroby. Lekarz weterynarii może również przepisać probiotyki, suplementy diety zawierające żywe bakterie, które można dodawać do pożywienia kota. Leki stosowane w leczeniu padaczki u kotów są często przepisywane na całe życie pacjenta.

Obserwacje

Podczas leczenia padaczki u kota należy pamiętać o obserwacjach. Nasilenie napadów i rodzaj zaburzeń w dużym stopniu zależą od ich przyczyny. Koty mają wyjątkową zdolność do wykazywania szeregu objawów neurologicznych, w tym drżenia, wstrząsów i dreszczy. Wyniki badań neuroobrazowych mogą dać klinicyście jasny obraz choroby podstawowej.

Możliwości leczenia

Jeśli podejrzewasz, że Twój kot ma napady drgawkowe, istnieje wiele dostępnych opcji leczenia. Chociaż żaden lek nie jest w stanie całkowicie zapobiec napadom, może je znacznie ograniczyć i poprawić jakość życia kota. Napady mogą trwać kilka minut, dlatego nie należy wpadać w panikę, jeśli kot ma je przez krótki czas. Jeśli jednak napad trwa dłużej niż trzy minuty, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem weterynarii.

Zachowanie kota w domu

Zachowaj zwierzę w domu, jeśli Twój kot ma padaczkę. Napady padaczkowe u kotów mogą być bardzo niebezpieczne. Chociaż większość napadów kończy się po kilku minutach, kot nadal może być narażony na zranienie. Podczas napadu najlepiej zachować spokój i nie dotykać kota. Lekarz weterynarii z Wisconsin zaleca ograniczenie ekspozycji kota na jasne światło i głośne dźwięki.

Przeczytaj:  Co zrobic gdy pies jest agresywny do innych psów

Diagnoza

Weterynarz może ustalić, czy kot cierpi na padaczkę, szukając objawów napadów. Drgawki u kotów są wynikiem nieprawidłowej aktywności mózgu, ale mogą być również spowodowane innymi schorzeniami. Do najczęstszych przyczyn drgawek u kotów należą choroby wątroby, niewydolność nerek i niski poziom cukru. Napady u kotów mogą być uogólnione lub częściowe, przy czym napady uogólnione obejmują obie połowy mózgu. Napady częściowe charakteryzują się specyficznymi nieprawidłowościami w jednej lub kilku częściach mózgu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Co zrobić gdy kot ma biegunke

Co zrobić gdy kot ma biegunkę

Next Post
Co zrobic gdy kot jest agresywny

Co zrobić gdy kot jest agresywny

Related Posts