Co zrobic gdy pies boi sie burzy

Co zrobic gdy pies boi sie burzy

Podczas burzy psy boją się bardziej niż ludzie. Jeśli słyszałeś, że zbliża się burza, upewnij się, że zostaniesz w domu i zaopiekujesz się psem podczas burzy. Jeśli to możliwe, poproś kogoś o przypilnowanie psa lub zaplanuj wspólne zabawy. Zapewnienie psu bezpieczeństwa podczas burzy pomoże zapobiec sytuacji, w której Twój pupil stanie się celem burzy. Przeczytaj kilka pomocnych wskazówek.

Artykuł poniżej jest wynikiem inspirującej współpracy z

Przygotowanie psa na burzę

Niezależnie od tego, czy Twój pies boi się burzy, czy Ty boisz się burzy, możesz przygotować psa na burzę stosując kilka prostych środków ostrożności. Przede wszystkim upewnij się, że Twój pies ma bezpieczne miejsce, w którym może się schronić podczas burzy. Jeśli to możliwe, zapewnij psu klatkę z zabawką do gryzienia w środku. Klatki z drzwiczkami mogą pomóc psu poczuć się bezpieczniej, ponieważ tłumią dźwięki. Jeśli nie masz klatki, możesz umieścić psa w cichym pomieszczeniu, w którym będzie mógł się ukryć. Poza tymi oczywistymi objawami pies może wykazywać również inne niepokojące zachowania, gdy napotka burzę z piorunami. Może chodzić, dyszeć lub chować się w kącie domu. Może również drapać meble, drżeć, a nawet załatwiać się w domu. Jeśli zauważysz, że Twój pies zachowuje się nerwowo lub skomli przed burzą, możesz spróbować zignorować jego niepokojące sygnały i stopniowo zmieniać jego zachowanie.

Zapewnij psu bezpieczne miejsce

Jeśli obawiasz się o bezpieczeństwo swojego pupila podczas burzy, zapewnij mu miejsce, w którym będzie mógł się schronić. Niezależnie od tego, czy jest to klatka, łazienka, szafa czy wybieg dla psów, bezpieczne miejsce dla Twojego psa powinno być wygodną, zamkniętą przestrzenią, w której będzie mógł się schować podczas burzy. Kiedy zbliża się burza, warto zasunąć zasłony i rolety, aby odciąć psa od niebezpieczeństw i stłumić hałas.

Przeczytaj:  Co zrobić gdy pies gryzie po rekach

Innym sposobem, aby pomóc psu poradzić sobie z burzą, jest odwrócenie jego uwagi poprzez włączenie uspokajającej muzyki, danie mu zabawki lub nagrodzenie go ulubionym smakołykiem. Burze mogą powodować u Twojego zwierzęcia silny stres, dlatego najlepiej jest zapobiegać ich występowaniu. Burze mogą wywoływać u psów lęk przed grzmotami, dlatego techniki odwracania uwagi powinny być włączone do codziennej rutyny Twojego zwierzęcia.

Zwiększ głośność burzy

Jeśli szukasz sposobu na zmniejszenie lęku psa przed burzami, możesz spróbować włączyć nagranie dźwięku grzmotu na domowym sprzęcie stereo. Na początku możesz odtwarzać je z niską głośnością, jednocześnie rozdając smakołyki i grając w gry. W ciągu kilku tygodni lub miesięcy stopniowo zwiększaj głośność, usuwając dźwięk, gdy tylko pies zacznie wykazywać oznaki strachu. Nagrania burzy mogą symulować odgłos grzmotu, ale nie są w stanie odtworzyć innych czynników, które sprawiają, że burza wywołuje fobię.

Jeśli zauważyłeś, że Twój pies zaczyna bać się grzmotów, być może sam masz fobię. Psy mogą być bardzo wrażliwe na tego typu odgłosy, a przed grzmotami mogą chować się za toaletą. Czasami są tak przerażone, że żują dywany, wybijają okna i przebijają ściany pazurami. Chociaż fobia burzowa nie zdarza się często, nie należy jej ignorować. Nieleczona może z czasem ulec pogorszeniu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Co zrobić gdy pies ma padaczke

Co zrobić gdy pies ma padaczke

Next Post
Co zrobić gdy pies się zakrztusi

Co zrobić gdy pies się zakrztusi

Related Posts