Co zrobić gdy pies się zakrztusi

Co zrobić gdy pies się zakrztusi

Jeśli zauważysz, że Twój pies zadławił się ciałem obcym, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest zabranie go do weterynarza. Być może warto skorzystać z pomocy lekarza weterynarii w nagłych wypadkach, a nie zwykłego. Mimo że ciało można usunąć, pies nadal wymaga opieki weterynaryjnej. Oprócz natychmiastowej pomocy medycznej Twój pies może wymagać dodatkowej uwagi. Na szczęście jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby pomóc swojemu psu podczas zadławienia.

Manewr Heimlicha dla psa

Jeśli Twój pies najwyraźniej się czymś dławi, pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jest uspokojenie go. Twój pies prawdopodobnie wpada w panikę, dlatego najlepiej jest go uspokoić, na ile to tylko możliwe. Zadławienie się jest przerażającym doświadczeniem zarówno dla Ciebie, jak i Twojego pupila. Oto, jak wykonać manewr Heimlicha. Powinien on pomóc w udrożnieniu dróg oddechowych psa. Po wykonaniu manewru Heimlicha należy skontaktować się z lekarzem weterynarii w celu uzyskania pomocy.

Manewr Heimlicha jest podobny do wersji dla ludzi, tyle że stosuje się go u psa. Należy wycisnąć przedmiot z gardła psa, obejmując jego ciało od tyłu. Następnie należy nacisnąć do góry, przytrzymując jego głowę i odciągając klatkę piersiową do tyłu. Pies powinien wtedy ponownie oddychać. Powtarzaj tę procedurę, aż pies zacznie normalnie oddychać. Jeśli nie jest w stanie oddychać, natychmiast zadzwoń do lekarza weterynarii.

Zidentyfikowanie zadławionego psa

Zidentyfikowanie zadławionego psa jest sytuacją awaryjną i bardzo ważne jest, abyś znał objawy, aby pomóc zwierzęciu szybko dotrzeć do lekarza weterynarii. Chociaż rozpoznanie zadławienia u psa może nie wydawać się dużym problemem, jest to sytuacja awaryjna i należy ją natychmiast leczyć. Lekarz weterynarii będzie w stanie potwierdzić, że zwierzę się dławi, a także określić, co może być tego przyczyną. W zależności od ciężkości stanu, lekarz może być zmuszony do podania psu środków uspokajających lub wykonania tracheotomii, aby wprowadzić do płuc więcej powietrza.

Przeczytaj:  Anaplazmoza u psa - leczenie

Objawy zadławienia mogą wyglądać jak zwykły nagły przypadek, ale mogą być nieco trudne do zidentyfikowania. Na przykład ludzie, którzy się krztuszą, zwykle owijają ręce wokół szyi, ale psy nie mają takiego sygnału. Jednak nawet jeśli Twój pupil nie ma żadnych widocznych oznak zadławienia, nadal potrzebuje pomocy. Zrozumienie, jak rozpoznać zadławienie u psa, może pomóc Ci w udzieleniu pomocy Twojemu zwierzęciu.

Zabranie psa do lekarza weterynarii

Jeśli zauważysz, że Twój pies się dusi, natychmiast zadzwoń do lekarza weterynarii. Nawet jeśli nie widzisz przedmiotu, ważne jest, abyś jak najszybciej zabrał go do lekarza weterynarii. Lekarz weterynarii będzie mógł zapewnić psu natychmiastową opiekę weterynaryjną i ustalić, czy nie doszło do dodatkowych uszkodzeń. Ważne jest, aby w przypadku zadławienia natychmiast wezwać lekarza weterynarii, ponieważ nie będziesz w stanie udzielić pierwszej pomocy na czas.

Niezależnie od wielkości i rodzaju, Twój pies może zadławić się ciałem obcym. Jeśli uważasz, że Twój pies zadławił się kością lub szczurem, powinieneś natychmiast zabrać go do lekarza weterynarii. Ciała obce często są dość duże i trudne do samodzielnego usunięcia, dlatego prawdopodobnie będziesz musiał na nie zapolować. Jeśli pies zadławi się jakimś przedmiotem, lekarz weterynarii prawdopodobnie przeprowadzi resuscytację krążeniowo-oddechową lub sztuczne oddychanie. Weterynarz wykona również zdjęcie rentgenowskie, aby upewnić się, że przedmiot został usunięty.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Co zrobic gdy pies boi sie burzy

Co zrobic gdy pies boi sie burzy

Next Post
Czym karmić amury w stawie

Czym karmić amury w stawie

Related Posts