Co zrobić gdy pies umrze w domu

Co zrobić gdy pies umrze w domu

Po pierwsze, zmień plany. Jeśli Twój pies jest w stanie krytycznym, przewieź go do kliniki weterynaryjnej. W przeciwnym razie wypisz swoje uczucia i poproś o wsparcie rodzinę i przyjaciół. Pozwól sobie na żałobę. Żałoba nie ma harmonogramu i nie ma przycisku „fast forward”. Zamiast odsuwać od siebie uczucia i zaprzeczać im, przyjmij swój ból. Żałoba, którą odczuwasz, nigdy nie przerwie więzi między Tobą a Twoim psem.

Zwierzęta domowe, które są słabe i źle się czują, można przewieźć do kliniki weterynaryjnej

Objawy zadławienia się zwierzęcia to trudności w oddychaniu, sine wargi i język oraz nadmierne łapanie za pysk. W skrajnych przypadkach zwierzęta mogą gryźć ze strachu i paniki. Chociaż zwierzęta zazwyczaj same wracają do zdrowia, należy zwrócić się do lekarza weterynarii w celu znalezienia ewentualnych ciał obcych, które mogą blokować drogi oddechowe.

Zwierzę z licznymi obrażeniami powinno zostać zbadane przez weterynaryjnego technika ratunkowego natychmiast po zdarzeniu. Po pierwsze, lekarz weterynarii oceni stopień ciężkości stanu i nada priorytet leczeniu. Pracownik weterynaryjny zada kilka pytań dotyczących sytuacji i przeprowadzi krótką historię choroby zwierzęcia. Zwierzę może wymagać natychmiastowego leczenia z powodu wielu problemów, w tym stłuczenia płuc i krwawienia wewnętrznego.

Wypisanie swoich uczuć

Po stracie ukochanego zwierzęcia możesz czuć, że potrzebujesz odwrócenia uwagi, aby poradzić sobie z bólem i dezorientacją. Spisanie swoich uczuć związanych z psem pomoże Ci je przetworzyć i przypomnieć sobie dobre chwile spędzone z ukochanym zwierzęciem. Ważne jest, aby pamiętać, że ludzie nie są w stanie zrozumieć miłości, którą dzieliłeś z ukochanym zwierzakiem. Jednak najlepszym sposobem na zapamiętanie ukochanego zwierzaka jest pielęgnowanie wspomnień, które z nim przeżyłeś.

Na przykład możesz czuć złość do swojego zwierzaka za to, że umarł, ale nie zdawałeś sobie sprawy z istnienia problemu lub znaków ostrzegawczych. Gdybyś zauważył, że z psem jest coś nie tak, natychmiast zabrałbyś go do weterynarza. Ten gniew może tylko nakręcić spiralę poczucia winy i obwiniania siebie, a to nigdy nie jest dobre. Zamiast tego spróbuj spisać swoje myśli i emocje w dzienniku, aby móc je rozwiać.

Przeczytaj:  Co zrobić gdy kot się leni

Pamiętanie o swoim pupilu

Jeśli Twój pies odszedł, jednym z najlepszych sposobów na upamiętnienie ukochanego towarzysza jest napisanie o nim hołdu. Możesz zawrzeć w nim standardowe informacje, ale także dodać swój własny, osobisty akcent. Na przykład możesz podać ulubioną zabawkę swojego pupila, jego specjalne miejsce, sztuczki lub czynności, albo imiona jego najbliższych przyjaciół. Następnie możesz prywatnie udostępnić hołd przyjaciołom i rodzinie.

Gdy pies odchodzi w domu, upamiętnienie zwierzęcia może być tak proste, jak zasadzenie drzewa na podwórku lub zorganizowanie pełnego nabożeństwa żałobnego w parku lub kościele. Karen Doll, autorka książek o zwierzętach, pochowała swojego psa Pipa pod klonem, a na niskiej gałęzi powiesiła drewniany znak z napisem „PIP”. W przypadku pomnika wewnątrz budynku w centrum uwagi może znaleźć się ładna urna. Umieść urnę w centralnym miejscu lub wybierz miejsce, w którym będzie ona prywatna.

Dostarczenie nowego zwierzęcia

Dostarczenie nowego zwierzęcia, gdy Twój pies zmarł w domu, może być trudną decyzją. Chociaż możesz od razu kupić nowe zwierzę, musisz wziąć pod uwagę swój własny proces żałoby. Możesz potrzebować kilku tygodni, miesięcy, a nawet lat, aby pogodzić się ze śmiercią swojego pupila. Zanim kupisz nowego zwierzaka, przedyskutuj ten wybór z rodziną. Ważne jest, aby nie zaskakiwać rodziny wiadomością o nowym zwierzęciu, ponieważ może ona poczuć się nielojalna wobec swojego poprzedniego pupila.

Pamiętaj, że nie próbujesz zastąpić swojego zmarłego zwierzęcia. Ważne jest, aby dać sobie czas na uporanie się ze stratą i znalezienie rozwiązania. Wybór nowego zwierzęcia pomoże Ci zbudować nową więź między człowiekiem a zwierzęciem. Nie musisz się spieszyć z nawiązywaniem nowej relacji. W końcu jesteś w żałobie po poprzednim zwierzęciu. Jeśli jednak od razu zdecydujesz się na nowego zwierzaka, będziesz miał większe szanse na nawiązanie więzi z nowym towarzyszem niż z poprzednim.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Co zrobic gdy ugryzie cie pies

Co zrobić gdy ugryzie cie pies

Next Post
Co zrobic gdy pies kopie dziury w ziemi

Co zrobic gdy pies kopie dziury w ziemi

Related Posts