Co zrobić gdy kot załatwia się poza kuweta

Co zrobić gdy kot załatwia się poza kuweta

Jeśli Twój kot oddaje mocz poza kuwetą, być może masz do czynienia z problemem medycznym. Jeśli tak się stanie, lekarz weterynarii może zalecić odpowiednie leczenie. Bardzo ważne jest, abyś ustalił przyczynę problemu. Pierwszym krokiem do rozwiązania tego problemu jest ustalenie, który kot jest za niego odpowiedzialny. Jeśli nie jest to możliwe, należy rozdzielić koty, aby znaleźć winowajcę. Jeśli nie jesteś w stanie ustalić winowajcy, lekarz weterynarii może przepisać specjalną nietoksyczną plamę. Plama będzie widoczna w moczu i kale, dzięki czemu będziesz mógł ustalić, kto jest odpowiedzialny za problem. Możesz również użyć kredki w jaskrawym kolorze lub kredek dla dzieci, ponieważ są one widoczne w moczu i kale.

Ten artykuł jest wynikiem naszej współpracy z

Problemy z oddawaniem moczu poza kuwetą

Twój kot może oddawać mocz poza kuwetą z różnych powodów, w tym z powodu choroby, zaburzeń hormonalnych lub niechęci do korzystania z kuwety. Najlepszym sposobem na zdiagnozowanie stanu kota jest zbadanie go przez lekarza weterynarii. Może on wykluczyć problemy medyczne lub zidentyfikować schorzenia fizyczne, które mogą być przyczyną niewłaściwego korzystania przez kota z kuwety.

W niektórych przypadkach kot może się denerwować oddawaniem moczu poza kuwetą, ponieważ nie czuje się pewnie w nowym miejscu. Inną przyczyną niewłaściwego sikania może być nowy kot w domu, na przykład kot zewnętrzny. Takie zachowanie może być wywołane przez głośne dźwięki lub nieobliczalne zachowanie, a kot może reagować spryskiwaniem. Lekarz weterynarii może przepisać leki lub zalecić zmiany środowiskowe, aby rozwiązać ten problem.

Objawy problemu medycznego

Jeśli twój kot często sika poza kuwetą, prawdopodobnie cierpi na zakażenie układu moczowego. Inne przyczyny to zapalenie stawów, cukrzyca i choroby nerek. Infekcje dróg moczowych są bolesne dla Twojego kota i może on kojarzyć ten ból z korzystaniem z kuwety. Wizyta u weterynarza pomoże wykluczyć wszelkie ukryte problemy medyczne, a w celu poprawy stanu zdrowia kota może być konieczne zastosowanie leków lub zmiana diety. Większość kotów wraca do normalnych nawyków kuwetowych po wyleczeniu tych schorzeń.

Przeczytaj:  Co zrobić gdy ugryzie cie pies

Jeśli Twój kot regularnie sika poza kuwetą, czas odwiedzić lekarza weterynarii. Twój pupil może odczuwać stres i zachowywać się dziwnie. Zwykła zmiana otoczenia lub rutyny może spowodować, że Twój kot zacznie sikać poza kuwetą. Twój kot może być nieco wybredny, ale to nic takiego, jeśli problem nie jest poważny. Najlepiej jest zabrać kota na badania kontrolne do lokalnej kliniki PetWellAnimal.

Leczenie

Nieodpowiednie oddawanie moczu może być objawem problemów zdrowotnych niezwiązanych z układem moczowym, takich jak cukrzyca lub choroba nerek. Aby zdiagnozować dokładną przyczynę, należy odwiedzić lekarza weterynarii. Kompleksowe badania laboratoryjne mogą ujawnić źródło problemów Twojego kota, a lekarz weterynarii może od razu rozpocząć leczenie. Leczenie sikania kota poza kuwetą może pomóc w zapobieganiu powrotom kota do kuwety.

Chociaż nie ma trwałych rozwiązań tego problemu, istnieje kilka metod, które możesz zastosować, aby przywrócić kotu korzystanie z kuwety. Po pierwsze, zapewnij kilka kuwet w całym domu. Jeśli masz kilka kotów, rozważ umieszczenie jednej kuwety w miejscu, w którym kot często się brudzi. Często zmieniaj żwirek i codziennie dokładnie czyść kuwetę. Jeśli te metody zawiodą, być może trzeba będzie spróbować innych metod leczenia.

Miejsce ustawienia kuwety

Jeśli odkryłeś, że Twój kot sika poza kuwetą, z pewnością jesteś zaniepokojony. Być może zastanawiasz się nad usunięciem tego zapachu, przygotowujesz się na dzień zabawy z kotem i oczywiście zastanawiasz się, gdzie możesz kupić kuwetę. Ważne jest, aby dokładnie określić przyczynę takiego zachowania, aby móc się nią zająć. W wielu przypadkach problem wynika z ukrytego problemu zdrowotnego, którym należy się natychmiast zająć.

Zapach żwirku może mieć wpływ na lokalizację moczu. Niektóre rodzaje żwirków są łatwiejsze do czyszczenia niż inne. Ważne jest, aby wybrać kuwetę o zapachu, który preferuje Twój kot, ponieważ może to powodować stres i niechęć do kuwety. Trzymaj kuwetę z dala od jedzenia i wody. Większość kotów nie będzie sikać ani robić kupy w pobliżu jedzenia i wody, chyba że są w trakcie rekonwalescencji po chorobie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Co zrobic gdy kot znaczy teren w domu

Co zrobić gdy kot znaczy teren w domu

Next Post
Co zrobić gdy kot chce wychodzić na dwór

Co zrobić gdy kot chce wychodzić na dwór

Related Posts