Co zrobic gdy pies kopie dziury w ziemi

Co zrobic gdy pies kopie dziury w ziemi

Twój pupil kopie dziury z różnych powodów, które musisz poznać, zanim zaczniesz zajmować się tym problemem. Na przykład pies, który cierpi na lęk separacyjny, może kopać dziury w celu ucieczki. W takim przypadku musisz zastosować strategie, które pomogą Twojemu psu przezwyciężyć ten problem. Poniżej podajemy kilka sugestii, które mogą okazać się pomocne. Zidentyfikowanie problemu jest niezbędne do opracowania skutecznych strategii.

Z przyjemnością dzielimy się materiałem, który powstał dzięki współpracy z

Rozproszenie uwagi

Dobrym sposobem na powstrzymanie psa przed kopaniem dziur w ziemi jest zajęcie go innymi czynnościami. Psy kopią z wielu powodów, w tym z powodu jedzenia i drapania. Kopanie dziur w ziemi jest szczególnie dokuczliwe w okresie rozrodczym u psów płci męskiej. Jeśli zauważysz, że Twój pies kopie dziury na całym podwórku, możesz zakopać w nich smakołyki, aby odwrócić jego uwagę. Pies przyuczony do kopania w jednym miejscu przestanie kopać na całym podwórku.

Ochłodzenie się

Podstawową przyczyną kopania jest nagromadzona energia, którą pies często uwalnia kopiąc. Psy, które kopią doły, aby się ochłodzić, nie zawsze celowo próbują zwrócić na siebie uwagę. Mogą być znudzone, może być im gorąco, a nawet mogą zostać przez kogoś lub coś zauważone. Jeśli Twój pies jest zmęczony, może nie być tak skłonny do kopania. Możesz jednak podjąć kilka kroków, aby zapobiec kopaniu przez psa.

Nagradzanie

Nagradzanie psa za wykopanie dziury w ziemi to świetny sposób na zachęcenie go do dobrego zachowania. Psy kopią z kilku powodów. Pomaga im to ochłodzić się i utrzymuje je w aktywności. Możesz również zniechęcić psa do wielokrotnego kopania w tym samym miejscu, zakopując jego odchody. Jeśli chodzi o zdrowie zwierzęcia, najlepszym doradcą jest lekarz weterynarii. Istnieją jednak pewne proste kroki, które możesz podjąć, aby nagrodzić psa, gdy wykopie dziurę w ziemi.

Przeczytaj:  Co zrobić gdy ugryzie cie kot

Zapewnienie komfortu

Istnieje wiele rozwiązań problemu kopania przez psa, ale najlepszym podejściem jest usunięcie przyczyny tego zachowania. Chociaż karanie może wydawać się skuteczne na krótką metę, nie zmniejszy to problemu. Zamiast tego powinieneś spróbować dowiedzieć się, jak najlepiej zniechęcić psa do tego zachowania i zapewnić mu komfort, kiedy kopie dziury w ziemi. Poniższe metody okazały się skuteczne w powstrzymywaniu psa przed kopaniem dziur.

Ćwiczenia

Twój pies może kopać dziury w ziemi z różnych powodów. Może się nudzić, szukać miejsca do ukrycia się lub po prostu zwracać na siebie uwagę. Niezależnie jednak od przyczyny, kopanie dla przyjemności powinno być częścią Twojej rutyny. Dlaczego więc tak trudno jest powstrzymać psa przed kopaniem? Poniżej podajemy kilka wskazówek, które pomogą Ci powstrzymać psa przed robieniem dziur w ziemi:

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Co zrobić gdy pies umrze w domu

Co zrobić gdy pies umrze w domu

Next Post
Co zrobić gdy pies zje trutkę na myszy

Co zrobić gdy pies zje trutkę na myszy

Related Posts