Co zrobić gdy pies nie chce iść na spacer

Co zrobić gdy pies nie chce iść na spacer

Powinieneś spróbować zmienić trasę spaceru. Nie należy krzyczeć ani przekupywać psa, lecz po prostu odsunąć się na bok i pochwalić go za ruch. Trudny pies może wykazywać brak pewności siebie, więc bądź cierpliwy. Delikatnie naciskaj na smycz i pamiętaj, aby go chwalić. Jeśli pies nadal nie będzie chciał iść na spacer, rozważ zmianę trasy.

Z dumą prezentujemy treść stworzoną na zamówienie portalu michule.pl

Zmień trasę spaceru

Zmiana trasy spaceru jest dobrym pomysłem, gdy pies nie ma ochoty na spacer. Psy lubią nowe doświadczenia, a ta sama rutyna może doprowadzić do tego, że pies będzie się źle zachowywał. Spróbuj zmienić trasę spaceru w nowe miejsce lub dodaj do niej zabawy urozmaicające. Psy pokochają tę zmianę!

Gdy pies nie chce iść na spacer, możesz zmienić trasę, zabierając go w inną okolicę. Spróbuj iść w przeciwnym kierunku niż zwykle, a nawet pobiegać po okolicy. Miś będzie szczęśliwszy i bardziej zadowolony, jeśli będzie miał możliwość wyjścia na spacer. Ułatw mu to.

Unikaj przekupywania psa

Gdy pies nie chce iść na spacer, najlepszym sposobem na skłonienie go do tego jest przekupienie go smacznym smakołykiem. Kiedy pies zobaczy, że smakołyk jest dużo wart, będzie się do niego przekonywał i w końcu zacznie chodzić. Spróbuj przekupić psa kilka razy, aby przyzwyczaić go do tego pomysłu.

Chociaż nagradzanie dobrego zachowania smakołykami jest świetnym sposobem na rozpoczęcie procesu szkolenia, ważne jest, aby zrozumieć, że może ono stać się przekupstwem. Dlatego też, gdy pies załapie, o co chodzi, przestań wabić go smakołykami i poczekaj dwie do trzech sekund, aż się podporządkuje. W międzyczasie naucz psa zachowań werbalnych i wykorzystaj je do motywowania go. Przekupując psa, używaj smakołyków jako przynęty, ale nigdy jako kary.

Przeczytaj:  Co zrobić gdy pies piszczy jak zostaje sam w domu

Unikaj krzyczenia na psa

Wielu właścicieli psów krzyczy na swoje psy, gdy te źle się zachowują. Krzyk nie tylko pogarsza sytuację, ale także tworzy w umyśle psa wzorzec negatywnego wzmocnienia. Psy lepiej reagują na ton niż na słowa, więc jeśli chcesz uniknąć negatywnych skutków krzyku, musisz zmienić swój ton. Ponadto krzyk spowoduje u psa jedynie agresywne lub nadpobudliwe zachowanie.

Zamiast krzyczeć na psa, że spacer jest dobrym pomysłem, nagradzaj go wartościowym smakołykiem lub pieszczotami. To zachęci go do powrotu do Ciebie. Jeśli pies nie chce przyjść, kiedy go wołasz, pamiętaj, aby mówić do niego normalnym głosem. Kiedy już przyjdzie, pochwal go hojnie i daj mu do zrozumienia, jaki jest wspaniały.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Co zrobic gdy pies nie chce pic wody

Co zrobić gdy pies nie chce pic wody

Next Post
Co zrobic gdy pies zje czekolade

Co zrobić gdy pies zje czekoladę

Related Posts