Co zrobić gdy pies gubi dużo sierści

Co zrobić gdy pies gubi dużo sierści

Wypadanie sierści może być uciążliwe dla każdego właściciela psa, zwłaszcza jeśli stale zamiatasz podłogę. Oprócz regularnego zamiatania i odkurzania, używanie rolki do kłaczków na ubraniach może również zminimalizować ilość sierści zwierzęcia. Rolka do usuwania kłaczków jest niedroga i może pomóc w usuwaniu sierści zwierząt z ubrań. Działa również cudownie, zapobiegając wypełnianiu ubrań sierścią.

Prezentowany artykuł jest dowodem owocnej współpracy z

Objawy

Objawy utraty łysych łat przez psa są podobne do objawów zakażenia drożdżakami u ludzi. Wypadanie włosów jest jednym z pierwszych objawów zakażenia, a lekarz weterynarii powinien zdiagnozować przyczynę i przepisać lek przeciwgrzybiczy. Lekarz weterynarii może również przepisać antybiotyk w celu leczenia zakażenia. W zależności od nasilenia infekcji pies może potrzebować również leków doustnych i antybiotyków.

Nagła utrata sierści u psów może być oznaką stresu. Stres może być spowodowany niedawną przeprowadzką lub znaczącą zmianą w życiu psa. Pies może próbować uspokoić się poprzez ciągłe lizanie łap lub ogona. Ciągłe lizanie doprowadzi w końcu do powstania łysych plam na skórze psa. Jeśli podejrzewasz, że Twój pies jest zestresowany, powinieneś użyć sprayów feromonowych lub obroży, aby pomóc mu się zrelaksować. Powinieneś również skonsultować się z psim behawiorystą, który pomoże Ci ustalić przyczynę tego stanu rzeczy.

Przyczyny

Wypadanie włosów u psów może mieć wiele przyczyn, w tym dziedziczne wypadanie włosów, czynniki środowiskowe i alergie. W niektórych przypadkach utrata włosów jest oczywista i może wystąpić wkrótce po urodzeniu lub później. W innych przypadkach utrata sierści występuje u młodych, dorosłych psów i jest spowodowana chorobą podstawową. W każdym przypadku wypadaniu sierści należy przeciwdziałać natychmiast po jego wystąpieniu. Aby pomóc w ustaleniu przyczyny wypadania włosów u psa, możesz udać się do lekarza weterynarii na konsultację.

Oprócz przeprowadzenia badania, lekarz weterynarii może zlecić pobranie próbek krwi i skóry w celu wykluczenia innych przyczyn wypadania włosów. W zależności od przyczyny łysienia psa, badania krwi mogą ujawnić ewentualne choroby leżące u jego podłoża. Badania krwi mogą również pomóc w rozpoznaniu zaburzeń tarczycy i alergii. Lekarz weterynarii może również polecić dermatologa weterynaryjnego w celu przeprowadzenia dalszych badań. Diagnoza pomoże Ci w podjęciu decyzji o najlepszej metodzie leczenia.

Przeczytaj:  Co zrobić gdy ugryzie cie kot

Leczenie

W wielu przypadkach utrata sierści u psów jest spowodowana chorobą podstawową, taką jak alergia na nowy środek do czyszczenia podłóg, leki lub karmę. Innymi przyczynami mogą być stany zapalne skóry, nowe leki, swędzenie lub zaburzenia odporności. Na szczęście większość chorób podstawowych jest uleczalna. Jeśli zauważyłeś przerzedzenie sierści u psa, udaj się do lekarza weterynarii w celu przeprowadzenia dalszych badań.

Częstą przyczyną utraty sierści u psa jest bakteryjna infekcja skóry, zwana cellulitis. Objawy są podobne do tych występujących w przypadku zakażenia skóry u ludzi, obejmują swędzenie i zaczerwienienie. W niektórych przypadkach wypadanie sierści występuje w połączeniu z infekcją grzybiczą, która wywołuje takie same objawy. W takim przypadku lekarz weterynarii może przepisać przeciwgrzybicze płukanki i szampony, aby zwalczyć grzyby.

Prewencja

Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać w przypadku wypadania sierści u psa, jest zachowanie proaktywności. Zwracaj uwagę na wszelkie oznaki tego stanu. Swędzenie i zrzucanie sierści są powszechne, podobnie jak łysiejące plamy. Twój pies może również zrzucać dużo więcej sierści niż zwykle. Niezależnie od przyczyny, dobrą wiadomością jest to, że istnieją sposoby zapobiegania temu schorzeniu. Stosując się do poniższych wskazówek, możesz zapobiec utracie sierści przez Twojego psa i zapobiec swędzeniu i drapaniu psa.

Po pierwsze, Twój pies powinien zostać zbadany pod kątem oznak świerzbu psów. Infekcja ta jest spowodowana przez drożdżaka, który rozwija się poza kontrolą w skórze i sierści psa. Jeśli objawy nie ustąpią w ciągu dwóch do sześciu tygodni, lekarz weterynarii może przepisać lek o nazwie trilostan. Lek ten może jednak powodować poważne skutki uboczne i dlatego nie jest zalecany jako środek zapobiegawczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Co zrobic gdy pies sie dławi

Co zrobic gdy pies jest nadpobudliwy

Next Post
Co zrobić gdy pies się przegrzeje

Co zrobić gdy pies się przegrzeje

Related Posts