Co zrobić gdy pies zjada wszystko na spacerze

Co zrobic gdy pies zjada wszystko na spacerze

Jeśli martwisz się, że Twój pies szuka jedzenia podczas spaceru, możesz to powstrzymać. Odwrócenie uwagi psa i zablokowanie mu drogi to dwa najskuteczniejsze sposoby na powstrzymanie go przed zjadaniem wszystkiego, co znajdzie się w zasięgu jego wzroku. Blokowanie drogi psu i dostarczanie mu pożywienia w ramach możliwości powstrzyma go przed zjadaniem wszystkiego, co napotka na swojej drodze. Czytaj dalej, aby uzyskać więcej pomocnych wskazówek.

Ten artykuł to efekt naszej kreatywnej współpracy z hodowlaconsensus.pl

Odwrócenie uwagi psa

Na spacerach z psem ważne jest odwrócenie jego uwagi, a najlepszym sposobem na odwrócenie tej uwagi jest zabawa w domu lub nauka umiejętności. Innym sposobem na odwrócenie uwagi psa podczas spaceru jest użycie lepszych smakołyków, takich jak stek, ser lub hot-dogi. Środowisko może być zbyt wymagające dla psa, dlatego szkolenie odwracania uwagi jest niezbędne. W przeciwnym razie może dojść do zadławienia się psa.

Odwrócenie uwagi psa od padlinożerstwa

Gdy wyprowadzasz psa na spacer, może on stać się padlinożercą i zbierać wszystko w zasięgu wzroku. W takim przypadku musisz nauczyć się odwracać uwagę psa za pomocą zabawek i smakołyków. Inną skuteczną metodą jest stosowanie komendy „patrz na mnie”. Używając tej komendy, możesz przekierować uwagę psa, dając mu smakołyk, gdy upuści zabawkę lub przedmiot. Pamiętaj również o sprzątaniu po swoim psie, aby zniechęcić go do włóczęgostwa.

Blokowanie psu drogi

Jedną z najprostszych technik szkolenia psów jest blokowanie psu drogi. Jest to sposób naśladowania bramy, która opada przed przejazdem pociągu. Działa to również wtedy, gdy podczas spaceru z psem pozostajesz zaangażowany, o ile jest on skupiony na Tobie. Możesz też całkowicie zablokować mu drogę i nagradzać go, kiedy nic nie zje.

Przeczytaj:  Co zrobić gdy kot się zgubi

Dostarczanie psu okazji do jedzenia

Jeśli Twój pies zawsze zjada wszystko na spacerze, możesz pokusić się o zapewnienie mu dodatkowych miejsc do jedzenia. Psy, które mają skłonność do wdychania pokarmu, uważają jedzenie za ekscytujące i zrobią wszystko, aby je zdobyć. Jednak oferując ciekawe smakołyki, możesz pomóc ograniczyć to zachowanie. Poniżej podajemy kilka sposobów na zapewnienie psu dostępu do pożywienia. Możesz nawet dać psu smakołyk jako nagrodę za zjedzenie wszystkiego na spacerze.

Nauczanie psa zostawiania wartościowych przedmiotów

Jeśli Twój pies konsekwentnie zjada wszystko na spacerze, możesz nauczyć go ignorowania wartościowego przedmiotu, umieszczając go na pobliskim obiekcie. Jeśli Twój pies jest szczególnie wybredny, możesz również użyć wartościowego przedmiotu jako przynęty, aby nie podchodził do niego. Następnie, gdy chcesz go skłonić do pozostawienia wartościowego przedmiotu, możesz podać mu smaczny smakołyk.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Co zrobic gdy pies zje czekolade

Co zrobić gdy pies zje czekoladę

Next Post
Co zrobic gdy pies ma rozwolnienie

Co zrobic gdy pies ma rozwolnienie

Related Posts