Co zrobić gdy pies zje trutkę na myszy

Co zrobić gdy pies zje trutkę na myszy

Jeśli Twój pies przypadkowo zjadł dawkę trutki na myszy, pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, jest wywołanie wymiotów. Gdy pies wymiotuje, kolejne kroki obejmują leczenie niewydolności nerek psa i zapobieganie wtórnej toksyczności. Należy również przechowywać środki przeciwko gryzoniom w miejscu niedostępnym dla psa. W celu uzyskania natychmiastowej pomocy dostępna jest infolinia dla zwierząt domowych, na którą możesz zadzwonić telefonicznie lub mailowo. Najczęstszą metodą leczenia jest podawanie psu witaminy K codziennie przez trzy do czterech tygodni. Weterynaryjna witamina K jest pięć razy silniejsza niż witamina K podawana ludziom.

Oto artykuł, który jest rezultatem naszej kreatywnej współpracy z klubtoyterriera.pl

Wywołaj wymioty

Odtrutką na zatrucie myszami u psów jest witamina zwana witaminą K1. Nie można jej zastąpić lekami dostępnymi bez recepty ani podawaniem psu pokarmów bogatych w witaminę K. Lekarz weterynarii może podać psu antidotum, takie jak witamina K, lub przeprowadzić badania diagnostyczne. Jeśli pies niedawno zjadł trutkę na myszy, lekarz weterynarii może zadecydować o wywołaniu wymiotów. Jeśli od zatrucia minęło więcej niż 24 godziny, lekarz weterynarii może zalecić dalsze leczenie.

Jeśli nie jesteś pewien, czy Twój pies zjadł trutkę na myszy, nie zmuszaj go do wymiotów. Jeśli to zrobi, może to przynieść więcej szkody niż pożytku. Niektóre trucizny są jeszcze gorsze, gdy cofną się przez przełyk. Przed podjęciem leczenia należy skonsultować się z lekarzem weterynarii. Ponadto nie zmuszaj psa do wymiotów, ponieważ trucizna może uszkodzić przełyk.

Leczenie niewydolności nerek

W przypadku psów najważniejszym sposobem leczenia zatrucia szczurami jest natychmiastowe podanie płynów i zastosowanie agresywnej terapii dożylnej. Cholekalcyferol jest trucizną, która zwiększa stężenie wapnia we krwi do niebezpiecznego poziomu i może powodować ostrą niewydolność nerek. Objawy kliniczne zatrucia cholekalcyferolem obejmują zwiększone pragnienie, osłabienie, zmniejszenie apetytu i halitozę. Leczenie będzie obejmowało agresywne podawanie płynów dożylnie przez dwa do trzech dni oraz specjalnych leków obniżających poziom wapnia.

Jeśli Twój pies zje trutkę na szczury, pierwszym krokiem jest natychmiastowa konsultacja z lekarzem weterynarii. Zatrucie brometaliną może spowodować obrzęk mózgu i niewydolność nerek. Nie istnieje specyficzne antidotum na zatrucie brometaliną. Jednak agresywne dożylne podawanie płynów może wypłukać truciznę z organizmu i pomóc przywrócić normalny poziom wapnia. Chociaż Twój pies może nie przeżyć, jeśli zje trutkę na myszy, można go uratować, poddając go jak najszybciej leczeniu.

Przeczytaj:  Co zrobić gdy ugryzie cie pies

Zapobieganie toksyczności wtórnej

Aby zapobiec toksyczności wtórnej u Twojego psa, powinieneś podjąć odpowiednie kroki natychmiast po spożyciu przez niego trutki na myszy. Cholekalcyferol, substancja znajdująca się w trutce na myszy, powoduje wzrost poziomu wapnia w krwiobiegu i zwęża naczynia krwionośne, zmniejszając przepływ natlenionej krwi do organizmu. Po spożyciu przez psa cholekalcyferol może prowadzić do zaburzeń pracy serca, ostrej niewydolności nerek, a nawet śmierci.

Chociaż nie istnieje antidotum na cholekalcyferol, możliwe jest zmniejszenie ilości gazu w żołądku psa po jego spożyciu. Aby zapobiec wymiotom, można od razu podać leki zobojętniające kwas żołądkowy. Jednak odkażanie żołądka psa wymaga zastosowania specjalnych środków ostrożności, aby nie narazić personelu szpitala. Aby zapobiec wtórnej toksyczności, wymioty powinny być przeprowadzane przez lekarza weterynarii na zewnątrz lub w miejscu z dobrą wentylacją.

Utrzymuj środki gryzoniobójcze poza zasięgiem psa

Jeśli myślisz o zastosowaniu środków gryzoniobójczych na swoim podwórku, pamiętaj, że mogą one być toksyczne i śmiertelne dla Twojego psa. Wykazano, że trutki te mogą również szkodzić dzikim zwierzętom, dlatego zawsze trzymaj je w miejscu niedostępnym dla Twojego pupila. Jeśli Twój pies zje trutkę na myszy, zadzwoń na infolinię ASPCA Pet Poison Helpline. Toksykolodzy weterynaryjni odpowiedzą na pytania dotyczące toksyn, ich objawów i właściwego postępowania.

Substancje chemiczne zawarte w rodentycydach są toksyczne dla ludzi, ptaków i ssaków. Często są one podawane w postaci przynęt, które mogą przyciągać zwierzęta. Jednak składniki te mogą być również atrakcyjne dla dzieci. Wiele rodentycydów zawiera również witaminę D3, która stanowi zagrożenie dla ludzi, ponieważ wpływa na zdolność gryzoni do tworzenia skrzepów krwi. W ciężkich przypadkach zatrucie może prowadzić do ostrej niewydolności nerek i śmierci.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Co zrobic gdy pies kopie dziury w ziemi

Co zrobic gdy pies kopie dziury w ziemi

Next Post
Co zrobić gdy pies ma padaczke

Co zrobić gdy pies ma padaczke

Related Posts