Co zrobić gdy kot się zatruje

Co zrobić gdy kot się zatruje

Koty są podatne na zatrucia zwykłymi przedmiotami domowymi. Jeśli Twój kot połknął coś trującego, powinieneś natychmiast zabrać go do weterynarza. Aby zidentyfikować trujący materiał, zbierz zwymiotowane i przeżute resztki, aby przekazać je lekarzowi weterynarii. W miarę możliwości należy również zebrać toksynę, na wypadek gdyby kot nie był w stanie sam jej zidentyfikować. W niektórych przypadkach kot może połknąć toksynę poprzez jej zlizanie.

Prezentowany artykuł jest dowodem owocnej współpracy z gingerdream.pl

Środki gryzoniobójcze

Najlepszym momentem na leczenie kota zatrutego środkiem gryzoniobójczym jest moment, w którym zorientujesz się, że został on ugryziony przez gryzonia. W większości przypadków zatrute koty nie wykazują żadnych objawów, choć mogą być odwodnione lub wykazywać krwawienie ze stawów lub przewodu pokarmowego. Jeśli u kota wystąpią objawy, należy niezwłocznie udać się do lekarza weterynarii. Trucizna stosowana w leczeniu zatrutego kota zależy od rodzaju środka gryzoniobójczego, który został spożyty. Często trucizny te są przeznaczone do zabijania większych gryzoni. Poza toksycznością trucizny, opary powstałe w wyniku zatrucia mogą być również szkodliwe dla ludzi.

Środki owadobójcze

Mimo że jest bardzo mało prawdopodobne, aby Twój kot zatruł się środkiem owadobójczym, musisz być świadomy objawów, które mogą wskazywać na ten problem. W zależności od rodzaju środka owadobójczego i mechanizmu jego działania, kot może wykazywać różne oznaki i objawy. Jeśli podejrzewasz, że Twój kot był narażony na kontakt ze środkami owadobójczymi, usuń go z toksycznego środowiska i poszukaj pomocy medycznej. Aby dowiedzieć się, czy Twój kot był narażony na działanie środków owadobójczych, możesz skorzystać z poniższych informacji, które pomogą zidentyfikować problem.

Leki dla ludzi

Gdy Twój kot połknie toksynę, ważne jest, aby znać odpowiednie leki dla ludzi, które należy zastosować. Chociaż prawdopodobieństwo wyleczenia kota z zatrucia jest wysokie, możliwe jest trwałe uszkodzenie jego zdrowia, jeśli zatrucie nie zostanie szybko wyleczone. Wiele potencjalnie toksycznych substancji ma nieprzyjemne skutki uboczne, ale niektóre z nich są śmiertelne, jeśli nie są leczone. Konieczny jest natychmiastowy kontakt z lekarzem weterynarii w celu rozpoczęcia leczenia.

Przeczytaj:  Co zrobić gdy ugryzie cie kot

Zjedzenie przez zlizanie toksyny z sierści

Zjedzenie przez zlizanie tony toksyny z sierści kota jest poważnym zagrożeniem medycznym. W większości przypadków połknięcie trucizny musi nastąpić w ciągu 15 minut. Jeśli jednak trucizna zostanie wdychana lub połknięta przez kota, może on nadal odczuwać objawy. W takiej sytuacji należy zabrać zwierzę do gabinetu weterynaryjnego w celu dalszego leczenia.

Objawy zatrucia

Jeśli Twój kot został przypadkowo zatruty jakimś produktem, pierwszym krokiem jest sprawdzenie, czy nie występują u niego objawy zatrucia. Objawy zatrucia mogą się różnić w zależności od przypadku, ale możesz być pewien, że istnieją pewne typowe oznaki. Letarg jest jednym z najczęstszych objawów zatrucia kotów. Jeśli zauważysz, że Twój kot wykazuje którykolwiek z tych objawów, skontaktuj się z lekarzem weterynarii w celu przeprowadzenia dalszych badań. Jeśli Twój kot wymiotuje, mógł połknąć coś niebezpiecznego.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Co zrobić gdy kot nie śpi w nocy

Co zrobić gdy kot nie śpi w nocy

Next Post
Co zrobić gdy kot ma łupież

Co zrobić gdy kot ma łupież

Related Posts