Co zrobić gdy kot się leni

Co zrobic gdy kot sie leni

Leniwość jest częstym objawem chorego kota, dlatego najlepiej jest zbadać przyczynę jego lenistwa. Wprowadzenie odrobiny zabawy do życia kota jest dobrym sposobem na pobudzenie jego umysłu i zwiększenie poziomu aktywności. Możesz kupować zabawki na baterie, puszczać muzykę i rozrzucać jedzenie po całym domu, aby utrzymać zainteresowanie kota. Oto kilka wskazówek:

Prezentujemy Państwu treść opracowaną z udziałem

Letarg jest oznaką chorego kota

Jeśli Twój kot jest ospały, może to być spowodowane chorobą lub schorzeniem. Koty, które są ospałe, zazwyczaj nie jedzą tak dużo jak zwykle. Mogą również tracić na wadze, cierpieć na biegunkę i mieć więcej kul włosowych. Letarg może być oznaką wielu chorób, takich jak anemia, choroba autoimmunologiczna lub infekcja wirusowa. Lekarz weterynarii może ustalić przyczynę objawów występujących u kota.

Zabawki na baterie

Dla właścicieli kotów, którzy nie chcą spędzać dużo czasu na ich głaskaniu, najlepszym rozwiązaniem są zabawki na baterie. Zapewnią one Twojemu kociemu przyjacielowi rozrywkę na długie godziny. Poza tym zabawki zasilane bateriami nie powodują żadnego fizycznego stresu ani dla Ciebie, ani dla Twojego kota. Ponadto są one o wiele cichsze niż zabawki dla kotów. Dlatego nawet najbardziej spokojny kot chętnie będzie się nimi bawił.

Muzyka

Koty są zazwyczaj obojętne na ludzką muzykę, ale reagują na dźwięki charakterystyczne dla danego gatunku. Na przykład utwór „Nashville Cats” Johna Mayera może sprawić, że Twój lew domowy będzie kołysał się do rytmu. Piosenka ta doskonale oddaje postawę leniwego kotka. Muzyka A Lazy Cat jest również kojąca i relaksująca, a nawet może sprawić, że Twój samotny kot poczuje się trochę bardziej żywy.

Przeczytaj:  Co zrobić gdy kot drapie ściany

Umieszczenie karmy w domu

Jeśli masz dość patrzenia, jak Twój kotek leniwie sunie po podłodze, umieść karmę w różnych miejscach w domu. Koty uwielbiają jedzenie, więc umieszczenie go w miejscach, które wymagają od nich wysiłku, sprawi, że będą bardziej aktywne, co sprzyja utrzymaniu ich wagi. Zachęci to również kota do regularnego jedzenia, a Ty będziesz mógł w tym czasie trochę poćwiczyć, kiedy Twój kot będzie zajęty jedzeniem.

Zabawa z kotem o tej samej porze każdego dnia

Jeśli chcesz, aby Twój kot był zaangażowany, baw się z nim dwa razy dziennie. Staraj się zaplanować sesje zabawy codziennie o tej samej porze, ale rozdzielaj je w zależności od potrzeb. Twój kot doceni rutynę i będzie oczekiwał od Ciebie zabawy. Jest to ważne z dwóch powodów. Po pierwsze, zabawa z kotem sprawi, że zainteresuje się on Tobą. Po drugie, zabawa z kotem wzmocni Twoją więź z nim.

Zmuszanie kota do zdobywania pożywienia

Zmobilizuj swojego leniwego kotka, dostarczając mu różne zabawki, wskaźniki laserowe i inne motywujące przedmioty. Uaktywnią one naturalny instynkt żerowania Twojego kota i zachęcą go do gonienia za różnymi przedmiotami. Ponadto aktywność fizyczna pomoże mu spalić kalorie i zapobiegnie nadwadze. Jeśli Twój kot jest leniwy, może być konieczny zakup koła do ćwiczeń lub innego rodzaju wieży dla kota.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Co zrobic gdy kot uciekl z domu

Co zrobić gdy kot uciekł z domu

Next Post
Co zrobic gdy kot znaczy teren w domu

Co zrobić gdy kot znaczy teren w domu

Related Posts