Co zrobić gdy kot gryzie kable

Co zrobic gdy kot gryzie kable

Rozwiązaniem dla Twojego kociego przyjaciela, który lubi gryźć kable i przewody elektryczne, jest materiałowy rękaw. Powinien on być wykonany z luźnego materiału, na tyle szeroki, aby zmieściła się w nim wtyczka, i mieć zapach, który będzie odstraszał kota. Jeśli rękaw jest zbyt cienki, można wycisnąć do niego trochę soku z cytryny, aby nadać mu nieprzyjemny smak.

Przerwanie kontaktu kota z prądem

Jeśli Twój kot gryzie kable, priorytetem powinno być przerwanie kontaktu kota z prądem. Jeśli kot nadal jest pod napięciem, należy jak najszybciej skontaktować się ze służbami ratowniczymi. Aby przerwać kontakt, można użyć plastikowego lub drewnianego kija. Jeśli nie masz pewności, nie kładź kota w pobliżu mokrych miejsc, ponieważ mogą one przewodzić prąd. W każdym przypadku natychmiast zawiń kota w ręcznik i poszukaj pomocy weterynaryjnej.

Spryskanie obszaru za tylną łapą

Aby zapobiec gryzieniu przez kota przewodów, spróbuj spryskać obszar za tylną łapą. Użyj letniej wody, a do spryskiwania użyj strzykawki z igłą. Nigdy nie dotykaj kota ani strzykawki, a przed zastosowaniem sprayu upewnij się, że z rany zostały usunięte wszelkie zanieczyszczenia. W tej sytuacji można również użyć rozpylacza kuchennego.

Użycie puszki z powietrzem odpylającym

Jednym z najprostszych sposobów pozbycia się kota jest użycie puszki z powietrzem odpylającym, gdy zwierzę aktywnie żuje przewody w domu. Koty mają zły nawyk gryzienia przedmiotów domowych i przewodów, ale warto trzymać puszkę pod ręką, aby nie wybuchła. Puszka z powietrzem do odkurzacza zapewni kotu nieprzyjemne doznania za każdym razem, gdy będzie on gryzł przewody.

Użycie gumowej osłony na przewody

Przewody nie są atrakcyjnym obiektem dla kotów, ale zastosowanie gumowej osłony na przewody może zapobiec temu zachowaniu. Co więcej, osłona na przewód uatrakcyjni jego wygląd i uniemożliwi kotu jego gryzienie. Jednak to rozwiązanie nie powstrzyma kota przed żuciem przewodów, dlatego najlepiej skonsultować się z weterynarzem, aby dowiedzieć się, czy może on przepisać lek, który pomoże pozbyć się tego problemu.

Przeczytaj:  Co zrobic gdy pies jest agresywny do innych psów

Użycie środka odstraszającego

Użycie środka odstraszającego, gdy kot żuje przewody, jest łatwym i skutecznym sposobem na zniechęcenie kota do gryzienia przewodów. Choć użycie sprayu na kota może wydawać się nieprzyjemne, sprawi, że przewody staną się mniej kuszące dla Twojego kociego przyjaciela. Jedną z opcji jest spryskanie przewodów środkiem odstraszającym koty o zapachu cytrusów, takim jak Ssscat. Ponieważ ten środek odstraszający koty nie przywiera do przewodów, szybko wyparuje. Można go również stosować na przedłużaczach.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Co zrobic gdy pies kuleje na lape

Co zrobić gdy pies kuleje na łapę

Next Post
Co zrobic gdy kot placze

Co zrobić gdy kot płacze

Related Posts