Co zrobić gdy kot drapie ściany

Co zrobić gdy kot drapie ściany

Twój kot może drapać ściany w domu, ale nie zawsze możesz temu zapobiec. Kot może drapać, ponieważ się nudzi. Może też wąchać feromony pozostawione przez poprzednie koty. Czasami Twój kot może po prostu drapać przedmioty, aby pozbyć się zapachu intruzów. Oto kilka wskazówek:

Zachęcamy do zapoznania się z materiałem, który powstał przy współudziale

Nakładki na paznokcie

Gdy Twój kot drapie ściany, użyj nakładek na paznokcie, aby zapobiec zahaczaniu paznokci kota o meble lub tkaniny. Na początku mogą one być niewygodne, ale po około 6 tygodniach naturalnie odpadną. Upewnij się, że kupiłeś taką, która jest bezpieczna dla Twojego kota. Niektóre nakładki na paznokcie mogą być zbyt duże, ale jeśli kot nie będzie chciał współpracować, nie będą się przyklejać do ścian. Ważne jest, aby wybrać taką, która ma minimalną ilość kleju, ponieważ wiele klejów może nie przylegać prawidłowo i może odpadać przedwcześnie.

Drapaki

Jeśli Twój kot drapie ściany, nadszedł czas, aby podjąć działania. Zamiast ignorować problem, przekieruj zachowanie kota, czyniąc inne powierzchnie nieatrakcyjnymi. Aby zniechęcić kota do drapania, użyj pieprzu cayenne: jeśli kot kichnie, a następnie potrze twarz, nie będzie już drapał ściany. Sprawdzają się również zapachy imbirowe i cytrusowe. Wypróbuj karę pośrednią. Kara pośrednia działa, ponieważ Twój kot będzie unikał drapania ścian po tym, jak użyje przedmiotu w określony sposób.

Opryskiwanie kota wodą

Choć powszechne jest odczuwanie frustracji, gdy Twój kot drapie ściany, spryskiwanie go wodą jest fatalnym pomysłem. Nie tylko zepsuje to Twoje relacje z kotem, ale także zdezorientuje Twojego kociego przyjaciela. Koty są bardzo terytorialne i rozpylają wodę, gdy czują się zagrożone lub obawiają się intruza. Ponadto spryskiwanie kota wodą może spowodować, że zacznie on syczeć, co jest częstą reakcją na stres.

Przeczytaj:  Co zrobić gdy kot drapie I gryzie

Zakrywanie innych pożądanych przedmiotów

Jednym z najprostszych sposobów powstrzymania kota przed drapaniem ścian jest zakrywanie innych przedmiotów, które kot chce podrapać. Koty lubią drapać po podobnych przedmiotach, dlatego warto umieścić akceptowalny obiekt do drapania obok przedmiotu, który kot próbuje zniszczyć. Spróbuj przykleić papier ścierny lub celofan na powierzchnie, które kot drapie, ale unikaj zakrywania całego przedmiotu. Możesz użyć taśmy lub plastiku, aby zakryć pożądane powierzchnie. Pamiętaj o regularnym obcinaniu paznokci kota.

Zabranie kota do groomera

Zabranie kota do groomera w celu obcięcia paznokci to dobry pomysł, jeśli chcesz powstrzymać kota przed drapaniem ścian. Krótkie paznokcie pomogą zapobiec drapaniu ścian i mebli przez Twojego pupila. Można jednak spróbować przycinać paznokcie kota w domu. Oprócz przycinania paznokci u kota, warto również rozważyć pokrycie mebli plastikiem lub taśmą klejącą. Te rozwiązania mogą być tymczasowe, ale pomogą zniechęcić kota do drapania ścian.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Co zrobić gdy kot drapie I gryzie

Co zrobić gdy kot drapie I gryzie

Next Post
Co zrobić gdy kot nie je

Co zrobić gdy kot nie je

Related Posts