Co zrobić gdy pies sąsiada szczeka cala noc

Co zrobić gdy pies sąsiada szczeka cala noc

Nie możesz spać w nocy, bo pies sąsiada szczeka przez całą noc. Możesz zrobić kilka rzeczy, aby powstrzymać hałas – od zablokowania psu pola widzenia po zgłoszenie tego faktu na policję. Najskuteczniejszym rozwiązaniem jest zaprzyjaźnienie się z psem i poinformowanie go, że jesteś w pobliżu, aby mu pomóc. Ponadto należy pamiętać, że psy wyczuwają obecność człowieka, dlatego należy się im przedstawić. Po tym, jak to zrobisz, psy mogą przestać szczekać, jeśli tylko zobaczą w Tobie przyjazną twarz.

Przedstawiamy artykuł, który jest owocem wspólnych działań z

Zaprzyjaźnij się z psem

Jednym z najprostszych sposobów na zminimalizowanie szczekania psa sąsiadów jest zaprzyjaźnienie się z ich psami. Jeśli masz własnego psa, spróbuj przedstawić się psu sąsiada. Jeśli pies Cię zna, prawdopodobnie będzie mniej szczekliwy i przestanie szczekać, gdy Cię zobaczy. Możesz także spróbować przedstawić się psu z sąsiedztwa, częstując go smakołykami.

Zablokuj mu pole widzenia

Jeśli masz sąsiada, którego pies szczeka całą noc, jednym ze sposobów na powstrzymanie go jest zablokowanie mu pola widzenia. Niektóre psy mogą szczekać, gdy usłyszą hałas lub wyczują zapach czegoś na podwórku, więc blokowanie im pola widzenia może nie być dobrym rozwiązaniem. Jeśli zdecydujesz się zabić psa, postaraj się zrobić to z życzliwością, ponieważ może to być oznaką agresji.

Wywiad z doręczycielem

Jeśli słyszysz, że pies Twojego sąsiada szczeka przez całą noc, odwiedź posesję sąsiada i dowiedz się, na czym polega problem. Nie popadaj jednak w przesadę. Postaraj się najpierw nawiązać dobre relacje. Jeśli szczekanie psa Ci przeszkadza, zaproponuj sąsiadowi, aby wziął psa na zajęcia z posłuszeństwa lub przebywał w domu w określonych godzinach w ciągu dnia. Może nawet nawiążecie nowe znajomości. Następnie skontaktuj się z sąsiadem po kilku tygodniach, aby sprawdzić, jak sytuacja została rozwiązana.

Przeczytaj:  Co zrobic gdy pies ciagnie

Zgłoszenie na policję

Można zgłosić, że pies sąsiada szczeka całą noc, ale może to zrazić sąsiada i pogorszyć sytuację. Jest to jednak często ostatnie wyjście, aby uniknąć procesu sądowego, w którym można domagać się odszkodowania za straty finansowe i nakazu sądowego. Zanim zgłosisz psa sąsiada, warto omówić problem z sąsiadami, aby znaleźć rozwiązanie. Oto kilka wskazówek, jak rozwiązać ten problem.

Nie proponuj pomocy

Możesz nie czuć się komfortowo, zwracając się do sąsiada w sprawie problemu, jakim jest pies sąsiada szczekający przez całą noc, ale możesz nie być w stanie zrobić tego samodzielnie. W takim przypadku możesz spróbować znaleźć rozwiązanie, proponując sąsiadowi wyprowadzanie psa na spacer lub sprawdzanie, co się z nim dzieje w ciągu dnia. Nie powinieneś jednak grozić, że skontaktujesz się z policją lub stowarzyszeniem sąsiedzkim, jeśli pies sąsiada nadal będzie szczekał przez całą noc. Możesz też spróbować skontaktować się z sąsiadem indywidualnie i poprosić o przedyskutowanie problemu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Co zrobić gdy pies piszczy jak zostaje sam w domu

Co zrobić gdy pies piszczy jak zostaje sam w domu

Next Post
Co zrobić gdy ugryzie cie kot

Co zrobić gdy ugryzie cie kot

Related Posts